• Naujienos
 • Rūmų svečias – premjeras A. Kubilius

  Rūmų svečias – premjeras A. Kubilius

  „Kaune yra didžiulis išminties ir verslumo potencialas, kuris leis įgyvendinti ambicingus ir didelius projektus“, – po susitikimo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose pasakė LR Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

  Rugpjūčio 18 d. premjero darbotvarkėje, tarp pokalbių Lietuvos sveikatos mokslų universitete, Kauno arkivyskupijoje kurijoje ir „Žalgirio“ arenos atidarymo, pusantros valandos buvo skirta pokalbiui su Kauno PPA rūmų nariais, Kauno krašto pramonininkais.

  „Pavasarį atrodė, kad krizę pavyko suvaldyti, gerėjantys makroekonomikos rodikliai teikė santūraus optimizmo, nors gyventojai savo kišenėse šito gal dar ir nepajuto. Tačiau dabar akivazdu, kad tą optimizmą gali sudrumsti tam tikri debesėliai pasaulio finansų rinkose, euro zonoje, ir tai reikia vertinti rimtai. Neturim turėti iliuzijų, kad gyvenimas bus lengvas ir galėsim išlaidauti“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas. Todėl Vyriausybė planuoja sugrąžinti pensijas į prieškrizinį lygį, tačiau visi kiti laikinieji biudžeto išlaidų karpymai, valstybės tarnautojų ir pareigūnų atlyginimų sumažinimai taps nuolatiniai. Kalbėdamas apie būtinybę turėti saugią ir nepriklausomą energetiką , premjeras pabrėžė, kad tai reiškia turėti galimybę rinktis tiekėjus, kurie garantuotų pigiausią ir stabiliausią energetinių išteklių kainą: „Ji turėtų būti tokia, kad ją galėtų atlaikyti ir pramonė, ir verslas, ir gyventojai.“

  A.Kubiliaus nuomone, po metų ar dviejų kalbėsime ne apie nedarbą, o apie kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą – pasaulyje vis aštresnė konkurencija ne tik dėl prekių ir paslaugų, bet ir dėl kvalifikuotų specialistų. Ką daryti, kad ekonominė raida būtų paremta ilgalaike perspektyva, pamatinėmis vertybėmis, kad žmonės galvotų ne apie emigraciją, o apie darbą Lietuvoje, savo verslo kūrimą? Tam, pasak premjero, labai svarbi valdžios ir verslo partnerystė.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai, įmonių vadovai premjerą įtraukė į klausimų maratoną apie valstybės įstaigų protegavimą, nesąžiningą jų konkurenciją su privačiomis įmonėmis, verslui svarbių teisės aktų vilkinimą ir įvėlimą į nesibaigiančias biurokratines procedūras, negatyvų valdžios ir dalies visuomenės požiūrį verslą ir jį kuriančius žmones ir kt.

  Plačiau apie susitikimą su premjeru A. Kubiliumi skaitykite rugsėjo mėnesio „Rūmų žiniose“.Skip to content