• Rūmų narių delegacija mezgė verslo ryšius Kroatijoje

  Rūmų narių delegacija mezgė verslo ryšius Kroatijoje

  Norėdami geriau pažinti Kroatijos rinką ir užmegzti naujų kontaktų bei sutvirtinti jau turimus, liepos pradžioje grupė verslininkų dalyvavo verslo misijoje į Kroatiją.

  Vizito metu lankytasi Kroatijos Ekonomikos rūmuose Zagrebe bei rūmų padalinyje Rijekoje. Ten Lietuvos įmonių atstovai turėjo galimybę geriau pažinti šalies ir šių regionų ekonomiką, verslo aplinką bei aptarti galimas bendradarbiavimo kryptis. Anot Kauno PPA rūmų prezidento Benjamino Žemaičio, šalys turi daug bendra: „Kroatijos vietos rinka, kaip ir Lietuvos, nėra didelė – 4,3 mln gyventojų. Taigi ekonomikos augimo potencialas – eksportas.“ Susitikimų metu diskutuota apie šalių bendradarbiavimo galimybes, tarp kurių išskirta biotechnologijos ir chemijos pramonė, energetika, IT ir kt.

  Vyko individualūs b2b susitikimai su Kroatijos įmonėmis bei vizitai į stipriausias regiono įmones – „Zvijezda d.d.“ ir kt. Delegacijos atstovai tapo pirmaisiais Lietuvos Respublikos ambasados Kroatijoje, įsteigtos 2018 m. liepos 1 d., svečiais!

  Tai pernai gruodžio mėnesį vykusio Kroatijos verslininkų Lietuvoje vizito tęsinys. Tikimasi, tai sustiprins verslo ryšius tarp šių šalių.

  Šiuo metu tarptautinė prekyba tarp Lietuvos ir Kroatijos nesiekia net 1 proc. abiejų šalių tarptautinės prekybos. Lietuvos eksportą į Kroatiją daugiausiai sudaro sūris, jautiena bei automobilių dalys, importą – mediena, vaistiniai preparatai.

  Renginio fotogalerija

Skip to content