• Naujienos
 • Rūmų klubo nariai susitiko praktinio mokymo centre

  Rūmų klubo nariai susitiko praktinio mokymo centre

  Balandžio mėnesį Rūmų klubo narius į svečius pakvietė Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras, turintis ką parodyti ir kuo pasididžiuoti. Neseniai įstaigoje buvo atidaryti du sektoriniai praktinio mokymo centrai – vieninteliai Kauno regione, ruošiantys maisto produktų gamybos ir viešbučių, restoranų bei viešojo maitinimo sektoriaus specialistus. Į juos investuota 11 mln. Lt ES paramos ir šalies biudžeto lėšų. Darbuotojai rengiami bendradarbiaujant su darbdaviais: didžiausiomis mėsos perdirbimo įmonėmis, viešbučiais,duonos ir konditerijos įmonėmis, taip pat partneriais iš užsienio. Centre mokosi 1200 moksleivių, dirba 90 mokytojų.

  Rūmų nariai apžiūrėjo moderniai įrengtas centro patalpas D. Poškos gatvėje. Būsimieji darbuotojai praktikuosis mokomajame viešbutyje ir restorane, kuriame vienu metu galima aptarnauti 50 svečių. Papietauti gali užsukti kiekvienas praeivis. Virėjų praktiniam mokymui įrengta visa reikiama įranga aprūpinta virtuvė. O mokomojoje parduotuvėje galima įsigyti mokinių pagamintų mėsos bei konditerijos gaminių, taip pat ir lietuviško kulinarinio paveldo gaminių – šakočių, natūraliai raugintos juodos duonos.

  Mokomasis restoranas ir viešbutis, praktinio mokymo klasės įrengtos buvusiame apleistame 1892 m. pastate. Netvarkomas, ilgus metus badęs akis Senamiesčio vaiduoklis dabar tapo šiuolaikine mokymo baze, miestą puošiančiu pastatu. Greta rekonstruojamas pastatas, kuriame įrenginėjama moderni sporto salė.

  „Darbdaviams reikia kvalifikuotų specialistų, kad atėjęs į įmonę jis galėtų pradėti efektyviai dirbti. Juk ant lentos kumpio nepieši – tam reikia praktinio mokymo centro, kuriame būtų įranga, su kuria gaminami konkretūs produktai. Dabar mes tai jau turėsime ir sudarysime sąlygas praktinius sugebėjimus gilinti mėsininkams, duonininkams, konditeriams, miltų gamybininkams, viešbučių darbuotojams, virėjams, padavėjams, barmenams“, – džiaugėsi KMPPMC direktorius Alvydas Pranas Grevas. Jis pridūrė, kad mokykloje jaunuoliai įgyja ne tik darbo rinkoje paklausių profesijų, bet ir vidurinį išsilavinimą.

  Klube buvo pasveikinti nauji rūmų nariai: UAB „Tinklinio arena“, buvusiose „Pergalės“ patalpose įrengtoje smėlio arenoje rengianti paplūdimio žaidimus, komandinius renginius ir kt., UAB „Henda“, nuo 1999 m. tiekianti restoranams ir viešbučiams reikalingas prekes (higienos priemones, rankšluosčius, vienkartines šlepetes ir kt.), ir ICAN mokymo centras, organizuojantis kalbų mokymus verslo sektoriui ir kt.

Skip to content