• Naujienos
 • Rūmų klubo nariai gyrė „Aconitum“ pažangą

  Prieš pusantrų metų Kauno laisvojoje ekonominėje įsikūrė Lietuvos maisto papildų ir vaistų gamintoja UAB „Aconitum“. Neseniai ši lietuviško kapitalo bendrovė tapo Rūmų nare, o gruodžio 20 d. Rūmų klubo nariams sudarė išskirtinę galimybę apsilankyti įmonėje ir stebėti ypatingus kokybės reikalavimus atitinkančius gamybos procesus, sudėtingas technologijas ir įrenginius, kokių gali pavydėti kiti žinomi Europos vaistų gamintojai.

  UAB „Aconitum“ įkurta 1999 m. Tais metais buvo užregistruotas pirmas homeopatinis vaistas. 2002 m. įmonė pradėjo gaminti maisto papildus. 2004 m. jai suteiktas Geros gamybos praktikos sertifikatas. Gamybos ir vaistų sandėliavimo patalpos atitinka aukščiausius higienos ir gamtosaugos reikalavimus, įsigyta moderniausia vaistų gamybos ir jų kokybės kontrolės įranga. Gamybos ir sandėliavimo patalpose įrengtos pažangiausios vandens ir oro paruošimo ir išgryninimo, automatinė patalpų oro temperatūros, slėgio bei švarumo palaikymo sistemos.

  Pirmieji gaminiai eksportuoti 2006 m., o šiemet eksportas išaugo 334 proc. Bendrovėje dirba 122 žmonės, apyvarta siekia 12 mln. Lt.

  Pasak UAB „Aconitum“ generalinio direktoriaus Vinco Viliaus, prieš pat Kalėdas gauti du „Metų gaminio“ aukso medaliai papildys įmonės apdovanojimų stendą. Nuo 2002 m. bendrovė kasmet laimėdavo bent po vieną tokį apdovanojimą, o 2008, 2009 ir 2010 m, apdovanojimų kraitį kaskart papildydavo po tris aukso medalius. Bendrovė ne kartą įvertinta „Inovacijų prizais“, yra tapusi Žinių ekonomikos įmone.

  „Tai reiškia, kad mūsų maisto papildus ir vaistus aukštai vertina ne tik vartotojai, bet ir specialistai, o įmonė išlaiko lyderio pozicijas“, – džiaugėsi bendrovės vadovas.

  UAB „Aconitum“ šiuo metu gamina 40 pavadinimų vaistų ir 80 pavadinimų maisto papildų. „Mes galėtume pagaminti 90 proc. vaistų pavadinimų, kurių reikia Lietuvos rinkai“, – teigia bendrovės verslo plėtros direktorius Laimis Akramas.

  Įmonės vertybės – kontrolė, pažanga, inovacijos, mokymasis, ekologija. Bendrovė laimėjo ir įvykdė 10 ES projektų ir panaudojo daugiau nei 9 mln. Lt ES struktūrinių lėšų. Įmonėje diegiama „žaliosios energijos“ sistema. Jau dabar visos administracinės ir gamybos patalpos LEZ teritorijoje vėsinamos (farmacijos gamykloje tai reikalautų itin didelių išlaidų) ir šildomos panaudojant geoterminę energiją, ant stogų įrengti saulės kolektoriai. Tai leidžia bendrovei iki 80 proc. sumažinti elektros energijos ir gamtinių dujų suvartojimą.

  Renginio metu 11 naujų narių įteikti narystę Rūmuose patvirtinantys pažymėjimai.

  Plačiau apie susitikimą UAB „Aconitum“- sausio mėnesio „Rūmų žiniose“

Skip to content