• Naujienos
 • Rūmų klube – apie socialinę atsakomybę

  Rūmų klubo AB Swedbank Kauno skyriuje tema – „Ar verslo reikalas yra tik verslas?“ – buvo skirta socialinei verslo atsakomybei.

  Pagrindinis pranešėjas – banko Personalo departamento direktorius, socialinės partnerystės vadovas Saulius Būdvytis peržvelgė keturias socialinės atsakomybės sampratos stadijas, kurias Vakarai jau išgyveno, o Lietuvoje kai kurie verslo atstovai įstrigę dar tik pirmoje, kiti – antroje ar trečioje, o kai kurie jau žengia į paskutinįjį socialinės atsakomybės suvokimo etapą.

  Socialinės atsakomybės sampratos pavyzdys – naujasis AB Swedbank pastatas Vilniuje. Jis projektuotas nubrėžus kelis esminius principus. Pirmasis – socialinė atsakomybė prieš visuomenę, klientus, darbuotojus. Taip pat iš projektuotojų ir architektų reikalauta, kad pastatas privalo būti patrauklus net po 100 metų bei funkcionalus. Todėl šiandien 40 proc. banko patalpų yra atviros visiems: per jį eina miesto takas, atviros konferencijų salės, terasos ir kt., darbuotojams skirtos poilsio patalpos su žaidimais – atitrūkti nuo darbo, sumažinti stresą ir nuovargį.

  Verslo gaunamą naudą iš socialinės atsakomybės S. Būdvytis apibūdino kaip augimo galimybę (išėjimas į naujas rinkas, naujų produktų įvedimas), kapitalo atsipirkimą (išteklius tausojančios veiklos, darbuotojų efektyvumo didinimas keliant jų dvasinį intelektą, klientai pasirengę mokėti daugiau, kai žino apie banko socialines veiklas) ir rizikų valdymą (didesnis palankumas, visuomenės parama, reputacija).

  Pranešėjo klausimas auditorijai – ar darbuotojų papildomas sveikatos draudimas yra socialinės atsakomybės pavyzdys, ar ne – įskėlė diskusijos kibirkščių, o bendro atsakymo nerasta. S. Būdvyčio nuomone, išskirti save iš visuomenės, iškelti aukščiau kitų aplinkui sukelia įtampą, pavydą ir didina socialinę atskirtį, ir vargu ar tai laikytina socialinės atsakomybės išraiška.

  Klubo susitikime rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis pasveikino naujus rūmų narius. Tai UAB „Vynėja“ (vyno namai „Brome“), UAB „Gerovė“, gaminanti polietileno maišelius ir per 20 metų sėkmingai įsitvirtinusi rinkoje, UAB „Green Prints“, siūlanti tausojančius spaudos sprendimus, UAB „Scandinavian Accounting and Consulting“, teikianti apskaitos, audito paslaugas bei konsultacijas, viena seniausių miesto įmonių UAB „Kauno energetikos remontas“ , UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ – „Arvi grupei“ priklausanti įmonė, surenkanti, perdirbanti ir sunaikinanti šalutinius gyvūninės kilmės produktus, UAB „Ens Lino personalas“ – įmonė, užsiimanti personalo paieška, atranka bei nuoma, sveikatingumo centras UAB „Atgaiva tau“.

  Į rūmų bendruomenę taip pat įsijungė UAB „Probus Consulting“, teikianti verslo valdymo konsultacijas, UAB „Samarela“ , gaminanti kempines, įvairiausių rūšių pašluostes iš porolono, viskozės, celiuliozės, UAB „Mačiūnai“, kurios veiklos sritis – pastatų statyba ir civiliniai inžineriniai statybos darbai.

Skip to content