• Naujienos
 • Rūmų klubas „sniegynuose”

  Rūmų klubas „sniegynuose”

  Ar galite atspėti, kurioje pasaulio vietoje nusifotografavo ši grupė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių? Lyg Turkijos Pamukalėje? Kažkur sniegynuose?

  Tai ne taip toli, o Kėdainiai, baltieji AB „Lifosa“ gipso kalnai. Į šią, vieną iš trijų didžiausių Lietuvo įmonių, galima patekti tik per kasmet rengiamas atvirų durų dienas arba… per Kauno PPA rūmų klubą. Spalio 28 d. apie 40 rūmų narių sugužėjo į šią išskirtinę šalies įmonę.

  2002 m. AB „Lifosa“ kontrolinį akcijų paketą įsigijo Rusijos kompanija „EuroChem“.

  2013 m. bendrovė minėjo 50 metų veiklos sukaktį. Ta proga Kėdainių miestui buvo padovanota daugiafunkcinė arena, kainavusi 17 mln. Lt. .

  Pagrindinė bendrovės produkcija yra azoto-fosforo trąša – diamonio fosfatas, kurio gamybai reikalingos fosforo rūgštis bei sieros rūgštis gaminamos bendrovėje. Fosforo rūgšties gamybos proceso metu išsiskiriantis fluoras sugaudomas ir utilizuojamas perdirbant į aliuminio fluoridą. Iš fosforo rūgšties taip pat gaminami priedai pašarams – monokalcio fosfatas. „Lifosa“ pagamina elektros energijos daugiau nei Kauno hidroelektrinė, o pagaminta šiluma šildo visą Kėdainių miestą.

  Didžiausią produkcijos dalį (96-98 proc.) bendrovė eksportuoja į visus pasaulio žemynus, išskyrus Australiją ir ašigalius.

  Kasmet bendrovė apie 40 mln. Lt skiria investicijoms. Vieni didžiausių projektų vykdyti 2010 m. Tuomet gamybos įrangai ir plėtrai skirta 89,4 mln. Lt. Įdiegtos naujos gamybos linijos, pastatytas ilgiausias Lietuvoje (880 metrų ilgio) transporteris, pagrindinės žaliavos – apatito sandėlis, talpinantis 100 tūkst. tonų fosfatinių žaliavų, kurių gamybos procesui pakanka visam mėnesiui.

  Bendrovėje keturiomis pamainomis dirba 959 darbuotojai.Vidutinis atlyginimas sudaro 5200 Lt. Amžiaus vidurkis – 47 metai. 248 darbuotojai dirba daugiau kaip po 25 metus.

  „Tai ir privalumas, ir trūkumas“, – sako bendrovės istoriją, veiklą ir vertybes pristatęs administracijos direktorius Juozas Baniota. Įmonei trūksta inžinierių mechanikų, energetikų, darbininkų – šaltkalvių, elektrikų, mechanikų. Todėl su Kėdainių profesinio rengimo centru pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

  Pasakodamas apie bendrovės socialinę atsakomybę, vadovas pabrėžė, kad laikomasi trijų pagrindinių paramos krypčių: vaikų švietimas, vaikų sportas ir vaikų sveikata.

  AB „Lifosa“ didžiuojasi daugybe apdovanojimų: „Sėkmingai dirbančios įmonės“

  apdovanojimas bendrovei įteiktas net septynis kartus, „Lietuvos metų eksportuotojo“ vardas suteiktas šešis kartus. 2010 m. AB „Lifosa“ pripažinta „Metų bendruomeniškiausia įmone“ už pasitikėjimą savivaldybe bei socialinių, kultūrinių ir ekologinių galimybių suteikimą vietos bendruomenei. 2013 m. bendrovei įteiktas „Socialiai atsakingos įmonės 2013“ apdovanojimas
  . 2012 m. projekto „Lietuvos verslo lyderiai – 2012“ ceremonijos metu „Lifosa“ pripažinta „Efektyviausia įmonė“.

  Po grupės ekskursijos ir fotosesijos įspūdinguose gipso kalnuose rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis pasveikino du naujus narius. Tai mažoji bendrija „Pramonės inžinerija“ ir UAB „Vadasiga“.


Skip to content