• Naujienos
 • Rūmų klubas – pas cukraus gamintojus

  Rūmų klubas – pas cukraus gamintojus

  Rūmų klubas tęsia pažintis su didžiausiomis, išskirtinėmis, pažangiausiomis regiono įmonėmis. Lapkričio susitikimo maršrutas nusidriekė į Kėdainius. Beveik 40 rūmų narių susidomėjo kvietimu aplankyti AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ (Kėdainių cukraus fabriką).

  1967 m. pradėtas statyti ir 1971 m. pirmą produkciją pagaminęs cukraus fabrikas šiandien yra „Nordzucker“ kertinis akmuo vykdant įmonės veiklą Baltijos rinkoje. Kėdainių fabrike vidutiniškai dirba apie 240 darbuotojų, per metus pagaminama daugiau kaip 100 000 tonų cukraus. Apie 350 ūkininkų augina ir tiekia cukrinius runkelius – apie 700 000 tonų per sezoną. Metinė bendrovės apyvarta – apie 80 milijonų eurų.

  Kaip pasakojo AB „Nordic sugar Kėdainiai“ direktorius Dainius Cibulskis, baltasis cukrus gaminamas tiek mažmeninėms, tiek pramonės rinkoms ir juo aprūpinamos visos Baltijos šalys. Granuliuoto cukraus produkcija yra parduodama mažmeninei prekybai su „Dansukker®“ ir prekybos tinklų prekės ženklais. Taip pat mažmeninei rinkai tiekiamas ir perdirbtas cukranendrių cukrus.

  Gretutinė produkcija ­melasa, švieži presuoti griežiniai ir džiovintų griežinių granulės, naudojamos pašarams ir fermentacijos pramonei.

  Pastaraisiais metais, siekiant pagerinti fabriko rodiklius, buvo daug investuota į įrenginių plėtrą, produkcijos sandėliavimą bei energijos sąnaudų mažinimą. Investicijos kasmet sudaro apie 3 milijonus eurų.

  Neabejojama, kad nuo 2017 m. rugsėjo ES naikinamos cukraus kvotos turės įtakos fabriko tolesnei raidai.

  Bendrovės kertinės vertybės – atsakomybė, atsidavimas, drąsa ir įvertinimas.

  Įdomus faktas – kiekvienas Lietuvos gyventojas per metus suvartoja 32,8 kg cukraus.

  Rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis pasveikino AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ direktorių D. Cibulskį, šią savaitę išrinkus jį Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybės vadovu.

  Susitikime pasveikinti nauji bendruomenės nariai: Kėdainiuose veikianti mažoji bendrija „NT akademija“, kauniečių UAB „Aukščiausia pavara“ (automobilių remontas, diagnostika, konsultacijos), E.Galkauskienės įmonė „Eustilija“ („Introstyle“ prekės ženklo drabužių moterims siuvimas, 5 firminės parduotuvės Vilniuje, Kaune, Klapėdoje, Šiauliuose, Kėdainiuose), VšĮ „Reinda“, teikianti senelių ir neįgalių žmonių priežiūros ir slaugos paslaugas Vokietijoje ir Lietuvoje (dirba daugiau kaip 100 žmonių), UAB „Fototende“ (spaudos ant tekstilės paslaugos) ir UAB „B-NOVO Technologies“ (informacinių technologijų įmonė, programinėje įrangoje galinti atspindėti 70-80 proc. jūsų verslo).

  Renginio dalyviams buvo surengta ekskursija po cukraus fabriką.Skip to content