• Naujienos
 • Rūmų klubas naujojoje Kauno autobusų stotyje

  Rūmų klubas naujojoje Kauno autobusų stotyje

  Naujoji Kauno autobusų stotis – moderniausia ne tik Lietuvoje, bet greičiausiai ir visoje Europoje. Rūmų nariams buvo sudaryta išskirtinė galimybė pamatyti ne vien tai, kas akivaizdu kiekvienam keleiviui, bet ir tai, kas „nematoma“. Susipažinti su naujuoju statiniu panoro itin gausus bendruomenės narių būrys.

  Didžiausia ir inovatyviausia Lietuvoje Kauno autobusų stotis primena nediduką oro uostą. Įdiegta vieninga ir moderni keleivių informavimo sistema, įrengtos bilietų savitarnos kasos. Įrengta požeminė 200 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje numatyta ir apie 100 vietų dviračiams. Pirmos dvi valandos aikštelėje nemokamos. Gali būti, kad ateityje išvykstantys keleiviai galės parkuoti savo automobilius nemokamai visos kelionės metu.

  Kauno autobusų stotyje per parą aptarnaujama apie 700 autobusų ir 10 tūkstančių keleivių.

  Į stotį investuota 9 milijonai eurų. Stotį valdančios bendrovės „Kautra“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas džiaugėsi, kad Kauno įvaizdžiui itin svarbūs miesto vartai buvo pastatyti per pusantrų metų.

  Perone po stogu įrengta 21 aikštelė išvykstantiems ir 6 vietos atvykstantiems autobusams. 13 tūkstančių kvadratinių metrų pastate įsikūręs „Rimi“ prekybos centras, kitos nedidelės parduotuvėlės, iš viso veiks 20 kavinių ir užkandinių. Nauja idėja – atviras knygynas, kuriame bet kuris keleivis galės pasiimti jam patikusią knygą ir skaityti ne tik laukiamajame, bet ir kelionės metu, o grąžinti atvykimo vietoje. Stotyje nedideles siuntas galima perduoti ir pasiimti neišlipus iš automobilio. Neatpažįstamai pasikeitė dar XIX amžiaus pabaigoje statytas raudonų plytų pastatas, kuriame prieškario metais veikė ketaus liejykla, „Minervos“ bendrovė. Dabar čia įkurtas restoranas.

  Stoties projekto autorius – architektas Gintaras Balčytis. Modernaus, santūraus stiliaus pastatui panaudota daug stiklo, medžio ir betono. Stoties simbolis – virš pastato iškilęs Vokietijoje pagamintas laikrodis. Objektą statė įmonė „Autokausta“.

  Rūmų generalinė direktorė Olga Grigienė klube pasveikino naujus narius: UAB „Trukmė“ (didmeninė ir mažmeninė prekyba medžiagomis baldų gamybai), MB „Galerita“ (vertimų paslaugos), UAB „Miesto alėja“ (viešbutis „Hof Hotel“), Raseiniuose veikiantis mokymo centras „Automobilis“ (rengia darbo rinkai reikalingus specialistus – suvirintojus, medkirčius, aukštalipius ir kt.), VšĮ „Personalo praktikų paslaugos“ ir MB „Infikona“ (apskaitos vedimas, finansinės analizės, mokesčių konsultacijos).

  Tradiciniams rūmų renginių rėmėjams Jūratės Gulbinienės įmonei ir AB „Volfas Engelman“ įteiktos padėkos už paramą metiniam verslo bendruomenės vakarui.

Skip to content