• Naujienos
 • Rūmų klubas „Kauno stikle“

  Rūmų klubas „Kauno stikle“

  Rūmų klubas tęsia tradiciją „keliauti“ per bendruomenės narius ir susipažinti su įmonėse vykstančiais gamybos procesais, kuriamais produktais ar teikiamomis paslaugomis.

  Balandžio mėnesio pabaigoje į svečius ir ekskursiją po cechus pakvietė viena seniausių Kauno įmonių, vienintelė Lietuvoje ir didžiausia Baltijos šalyse stiklo taros gamykla UAB „Kauno stiklas“.

  Pasak bendrovės direktoriaus Evaldo Sauliūno, 1927 m. Kaune įkurta įmonė niekada, net sunkiausiais laikais, nebuvo sustabdžiusi gamybos.

  Kauniškių stiklių gaminti alaus buteliai keliauja į daugelį didžiųjų šalies alaus daryklų. UAB „Kauno stiklas“ bendradarbiauja su „Carlsberg A/S“ ir UAB „Švyturys-Utenos alus“, UAB „Kalnapilio-Tauro grupė“, „A/S Aldaris“, Saku Olletehase AS, AB „Alita“, UAB „Boslita ir ko“, UAB „Italiana LT“ ir kt. Maždaug pusę rinkos sudaro Lietuva. Latvija ir Estija. Kitos stambios eksporto partnerės – Lenkija, Vokietija bei Švedija.

  Per pastaruosius penkerius metus į gamybos modernizavimą investuota 36 mln. litų. Tai leido padvigubinti gamybos apimtis ir gaminti kokybiškesnius butelius. Fabrike pagamintai stiklo tarai ne kartą buvo įteiktas „Lietuvos metų gaminio“ apdovanojimas.

  Bendrovėje dirba daugiau kaip 200 darbuotojų. Cechuose – darbas toli gražu ne iš lengvųjų, todėl į klausimą, kaip išlaiko darbuotojus, E. Sauliūnas atsakė labai paprastai – „mes jų neišleidžiam“. O kai kuriose darbo vietose netgi susidaro tam tikra konkurencija.

  Klubo nariai apžiūrėjo stiklo lydymo krosnis, kuriose plieskia 1500 laipsnių karštis, tad jame dulke pavirsta ir ant supirktų butelių paliktos etiketės ir kitos organinės priemaišos. Kartu su stiklu patekusios kitos buitinės atliekos prieš tai pašalinamos. Paprastai lydomos duženos sudaro 60 proc., kai kuriais mėnesiais – net 80 proc. žaliavos. Per mėnesį sulydoma 120 tonų stiklo duženų.

  Klubo nariai teiravosi, iš kur atkeliauja smėlis, kaip bendrovė verčiasi pabrangus dujoms, kur naudojama susikaupusi šiluma, kuo, be spalvos, skiriasi šviesaus, žalio ir rudo stiklo buteliai, kurie iš jų tinkamiausi alui, kuo stiklo tara pranašesnė už plastiką (stikle gėrimai gali būti neribotą laiką) ir t.t. Klausimų netrūko, o bendrovės vadovas kuo toliau, tuo daugiau šypsojosi.

  Rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis UAB „Kauno stiklas“ vadovui Evaldui Sauliūnui įteikė specialų nario pažymėjimą (bendrovė įstojo į rūmus dar 2004 m.), o naujo rūmų nario pažymėjimą – Medicinos bankui.

  Į verslo bendruomenės būrį taip pat įstojo UAB „Baltsoja“, UAB „JVS idea“, UAB „Megaritmas“.






Skip to content