• Naujienos
 • Rūmų klubas „IKEA Industry Lietuva“ Kazlų Rūdoje

  Rūmų klubas „IKEA Industry Lietuva“ Kazlų Rūdoje

  „Svarbiausias mūsų išteklis yra, buvo ir bus žmogus. Sauga darbe, modernios ir humaniškos darbo vietos yra esminė mūsų vertybė“, – priimdamas beveik 60 Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenės narių pabrėžė UAB „IKEA Industry Lietuva“ gamybos vadovas Karolis Jonaitis.

  Kazlų Rūdoje žinomas švedų koncernas, kurio apyvarta siekia 30 milijardų eurų, įkūrė beveik 700 darbo vietų. 27 hektarų plote veikia dvi – plokščių ir baldų gamyklos.

  Plokščių gamyklos metiniai pajėgumai – 550 000 kubinių metrų, per metus sunaudojama 750 000 kubinių metrų (arba 28 000 vilkikų) medienos, dirba 186 darbuotojai. Lietuvoje gaminamos dviejų rūšių lengvintos plokštės.

  Baldų gamykloje įdarbinta 500 žmonių, per metus pagaminama 1,5 mln. 31 skirtingo pavadinimo baldų, kurie tiekiami viso pasaulio rinkoms.

  „IKEA“ vizija – kurti gražesnį kasdienį gyvenimą daugeliui žmonių, t.y. gaminti daugiau ir mažesnėmis sąnaudomis. Medžio plokštės gamyboje naudojama prasčiausia – malkų ar jau panaudota ir perdirbta mediena. Diegiamos naujos technologijos, kurios leidžia taupyti žaliavas bei energetinius išteklius. Siekiama, kad atliekos taptų ištekliais. Stengiamasi optimaliai išpjauti baldų detales, o likučius vėl panaudoti plokštės gamybai.

  Įmonės darbuotojas laikomas visateisiu jos valdytoju. Skatinama atvira bendravimo atmosfera, todėl kiekvienas darbuotojas gali laisvai patekti pas bet kurio lygio įmonės vadovą, užduoti jam rūpimus klausimus, pasiūlyti sprendimus ar… kartu ir nemokamai papietauti įmonės valgykloje.

  Ypatingas dėmesys skiriamas darbų saugai – šioje srityje kompromisų nėra. „Aš visada laikausi saugos taisyklių.“ ‚Aš atsakingas už savo ir kolegos saugą“ – tokių žinučių galima išvysti kiekviename darbo bare ar administracijos patalpose.

  Rūmų bendruomenės klubo susitikime rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis pasveikino būrį naujų narių. Tai nekilnojamojo turto agentūra UAB „Anapolis“, UAB „Avakompas“ – kurianti, diegianti ir aptarnaujanti buhalterinės apskaitos ir verslo valdymo, sandėlio valdymo sistemas 1c platformos pagrindu. UAB „Ekologiniai projektai“ rengia vandentvarkos ir aplinkosaugos tvarkymo projektus, projektuoja ir stato buitinių, paviršinių ir pramoninių nuotekų valymo įrenginius, užsiima ir daugiabučių namų renovacija. Narystę rūmuose po glaudaus bendradarbiavimo įteisino ir Kauno laisvosios ekonomines zonos valdymo UAB. Rūmų nariai tapo UAB „Litarbo“, gaminanti ir prekiaujanti kietmedžio ( ąžuolo, uosio, guobos) medienos ruošiniais grindų bei baldų gamybai, apskaitos, audito, finansų valdymo paslaugas, teisines konsultacijas teikianti UAB „Nofus“ ir UAB „Trys kepėjai“, rinkai tiekianti konditerijos gaminius, saldumynus.
Skip to content