• Naujienos
 • Rūmų klubas bendrovėje „Kauno grūdai“

  Rūmų klubas bendrovėje „Kauno grūdai“

  Rūmų bendruomenės klubo susitikimas vienoje didžiausių žemės ūkio produktų perdirbimo bendrovių Lietuvoje – AB „Kauno grūdai“ – spalio 26-ąją sulaukė itin aktyvaus susidomėjimo. Susipažinti su 130 metų istoriją turinčia ir šiandien viena pažangiausių šalies įmonių panoro beveik 60 bendruomenės narių. Tai buvo vienas gausiausių klubo susitikimų šiais metais.

  Rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis pasveikino naujus rūmų narius. Tai viena seniausių, 1927 m. įsteigta ir sėkmingai vilnonių audinių gamybos tradicijas išlaikiusi bendrovė AB „Liteksas“ – didžiausia vilnonių audinių gamintoja Europoje. Mažoji bendrija „Efekto grupė“ ir UAB „Avevera“ teikia mokymo ir konsultavimo paslaugas, Agnė Kadišaitė verčiasi laisvalaikio organizavimu – įkūrė „pabėgimo“, dabar rengiasi atidaryti „daužymo“ kambarį. Marius Krajauskas yra verslo duomenų analitikas ir programuotojas.

  „KG Group“ vadovas Tautvydas Barštys gausiai auditorijai papasakojo apie bendrovės veiklą, plėtojamų verslų portfelius, socialinės atsakomybės projektus ir kt.

  AB „Kauno grūdai“ įsteigta 1993 m., po kelių metų buvo įsigyti Kaišiadorių ir Vilniaus paukštynai. Po privatizacijos bendrovėje dirbo 400 darbuotojų, šiandien – daugiau kaip 3000. Bendra grupės apyvarta 2015 m. siekė 441 mln. eurų. Investicijoms pernai skirta 38 mln. eurų.

  Pasak T. Barščio, „KG Group“ verslai apima visą gamybos grandinę – nuo lauko iki stalo. Įmonių grupę sudaro grūdų ir paukštininkystės verslų portfeliai. AB „Kauno grūdai“ plėtojami verslai: miltų ir jų produktų verslas, greitai paruošiamų makaronų verslas, augalininkystės verslas, kombinuotųjų pašarų ir premiksų verslas, naminiams gyvūnams skirtų produktų verslas, veterinarinės farmacijos verslas, žaliavų prekybos verslas. „KG Group“ paukštininkystės verslo portfelį sudaro: šviežios mėsos verslas, mėsos pusgaminių ir gaminių verslas, šalutinių gyvūninių produktų, verslas ir nuosavos mažmenos verslas (mažmeninės prekybos tinklas). Bendrovė bendradarbiauja su stambiausius pasaulio restoranų tinklus valdančiomis kompanijomis, kokybė tikrinama ir garantuojama kiekviename žingsnyje.

  „KG Group“ turi gamybinių padalinių visoje Lietuvoje ir užsienyje (Latvijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Rusijoje). Lietuvos ir įmonės vardas yra garsinamas tarptautinėse parodose, bendradarbiaujant su įvairių šalių įmonėmis, parduodant produkciją į tolimiausius kraštus. AB „Kauno grūdai“ produkcija eksportuojama į daugelį šalių, pelno apdovanojimus įvairiose parodose. Įmonė taip pat prisideda prie Lietuvos žemės ūkio plėtros bei Lietuvos ūkininkų švietimo. Kasmet organizuojamos lauko dienos ūkininkams – „Grūdo kelias“, kuriose šalies ūkininkai turi galimybę susipažinti su naujausiomis augalininkystės technologijomis, dalintis gerąja praktika.

  Po to klubo dalyviams buvo surengta ekskursija į bendrovės malūną, išsidėsčiusį per penkis pastato aukštus ir aprūpintą moderniausiais įrenginiais, taip pat laboratoriją, kurioje atliekami išsamūs gautų grūdų tyrimai, nustatoma jų kokybė.

Skip to content