• Naujienos
 • Rūmų durys visuomet atviros verslui

  Rūmų durys visuomet atviros verslui

  Kuo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai skiriasi nuo kitų verslo organizacijų? Kokiais principais jie veikia? Iš kokių pajamų vykdoma veikla? Kodėl verta būti rūmų nariu? Tradicinės atvirų durų dienos metu tuo besidominčiai auditorijai pasakojo rūmų vadovai ir verslininkai.

  „Vienytis, burtis draugėn svarbu dėl to, kad verslo balsas būtų išgirstas valdžios ir visuomenės. Rūmai yra ta vieta, kurioje demokratijos principais sukurtoje aplinkoje įmonių vadovai ir specialistai gali bendrauti ir atstovauti verslo interesams“, – pabrėžė rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis. Pasak prezidento, įvertinti narystę tiesioginės materialinės naudos prasme būtų keblu. Pridėtinė vertė verslui kuriama per rūmuose keliamą vadovų ir specialistų kompetenciją, tarpusavio pasitikėjimą, solidarumą, kontaktų gausą.

  „Rūmai yra verslo savivaldybė ir paslaugų verslui agentūra“, – taip organizacijos esmę apibūdino rūmų generalinis direktorius dr. Vytautas Šileikis. Jis pabrėžė, kad rūmai valdomi demokratiniais pagrindais, juose būtina suderinti ir smulkaus, ir stambaus verslo interesus. Tai yra vienintelė verslo organizacija Lietuvoje, veikianti regioniniu principu. Rūmai nėra valstybės išlaikoma institucija. Pajamos gaunamos iš nario mokesčio, valstybės deleguotų funkcijų, didžioji dalis – iš projektinės veiklos. Kasmet vykdomi 8-10 tarptautinių ar nacionalinių projektų, kurių nauda tenka rūmų nariams.

  Apie veiklą regione potencialiems nariams pasakojo Jonavos atstovybės vadovas Alfonsas Meškauskas. Faktas, kad per metus rūmų narių skaičius išaugo nuo 7 iki 29 ir tetrūksta vieno mažo žingsnelio iki filialo statuso, rodo, kad Jonavos verslininkai labai greitai suvokė bendruomeniškumo naudą, o veikla buvo vykdoma teisinga kryptimi.

  „Aš esu čia, nes man naudinga bendrauti su kitų įmonių vadovais, pasikeisti nuomonėmis, išgirsti, kaip jie randa vienokius ar kitokius praktinius sprendimus. Laisvė veikti yra mūsų rankose“, – sakė UAB „Kauno energetikos remontas“ generalinė direktorė Olga Grigienė.

  UAB „Metga“ direktorė Fausta Puzanovienė, vadovaujanti Verslo moterų tinklo Kauno branduoliui, prisipažino: „Yra problemų, kurių neaptarsi su šeima, su pavaldiniais ar draugais. Moterys verslininkės susiduria ir su specifinėmis problemomis, pradedant lyčių lygybe ir baigiant verslo ir šeimos suderinamumu. Jas mokėmės spręsti per tris tarptautinius projektus“, – kalbėjo F. Puzanovienė.

  Savo sėkmės istoriją, užmegztą per rūmus, papasakojo UAB „Statybos ekonominiai skaičiavimai“ generalinis direktorius Saulius Mikalauskas. Įmonė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Swedbanku: moko banko vadybininkus, kaip įvertinti statybos projektą, teikia konsultacijas banko klientams. Verslo vadovų klubo pirmininkas Nerijus Šėža pabrėžė, kad per rūmus galima įvertinti, kurios mokymo ir konsultacijų firmos teikia kokybiškas paslaugos, yra patikimos.

  Pasak „Magnusson ir partneriai“ atstovės Marijos Židonienės, ši advokatų kontora rūmų nariams pirmines teisines paslaugas teikia nemokamai.

  UAB „Interjero elementai“ direktorius Giedrius Bučas ir „Bitė Lietuva“ Kauno regiono verslo klientų vadovas Ramūnas Tepliakovas pasakojo apie tradicinius bendruomenės renginius – kalėdinius balius, vasaros šventes, ąžuoliukų sodinimą, teikiančius itin daug teigiamų emocijų.

  UAB „Romasta Group“ direktorius Egidijus Šileika nurodė vieną daug sakantį faktą: bendrovė veikia 18 metų, ir 15 metų ji yra rūmų narė. Įsijungusi vos pradėjusi verslą, šiandien įmonė klesti, pritraukė strateginį investuotoją. Rūmuose bendrovės specialistai rado atsakymus į daugelį klausimų – nuo personalo atrankos iki verslo plėtros.

Skip to content