• Rūmų bendruomenės balsas išgirstas: deklaracija Valstybinei darbo inspekcijai supaprastinta ir tampa savanoriška

    Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atsisako reikalavimo, pagal kurį samdomų darbuotojų turinčios bendrovės privalėjo užpildyti daugiau nei 200 klausimų apimančią deklaraciją dėl saugos ir darbo teisės.

    Daugiau nei 200 klausimų apimančią deklaraciją Darbo inspekcija sutrumpino iki 40 pagrindinių klausimų. Jeigu įmonės atnaujintos deklaracijos neužpildys, Darbo inspekcija žada nebausti verslininkų ir netaikyti kitokių sankcijų.

    Tokių pataisų pavyko pasiekti po aktyvių Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos bei Kauno PPA rūmų veiklos. Asociacijos valdyba 2014 m. sausio 8 d. kartu su Valstybinės darbo inspekcijos vadovais svarstė klausimyno turinį, tikslingumą ir konstruktyviai sutarė, kad dokumentą būtina tobulinti ir supaprastinti.

    Vasario mėnesį Kauno PPA rūmai surengė verslo atstovų ir Valstybinės darbo inspekcijos vadovų diskusiją – apskritąjį stalą, kuriame dar kartą buvo išreikšta verslo bendruomenės pozicija ir pateikti siūlymai.

    Atsižvelgdama į rūmų bendruomenės pastabas, Valstybinė darbo inspekcija priėmė logišką ir racionalų sprendimą. Deklaracijoje nelieka daugiau nei pusantro šimto perteklinių klausimų. Be to, ji tampa savanoriška, t.y. tam tikra įmonės savikontrolės forma, kurios turinys sutampa su tais klausimais, kuriuos kontroliuos į patikrinimą atvykę VDI inspektoriai.

Skip to content