• Naujienos
 • Rūmai organizavo kompetencijų vertinimus 17-oje profesinių mokyklų

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai 2014/2015 mokslo metais Kauno ir Klaipėdos apskrityse organizavo asmens įgytų kompetencijų vertinimus 17-oje profesinių mokyklų. Vertinimo užduotys buvo parengtos 5937 asmenims. Asmens įgytų kompetencijoms vertinti buvo įdarbinti 364 darbdavių ir profesijos atstovai, sudarytos 223 vertinimo komisijos.

  Protokolų duomenimis, profesines mokyklas baigė 5283 asmenys.

  Bendras 17-os profesinių mokyklų asmenų žinių ir gebėjimų įvertinimo vidurkis (su specialiais skyriais) yra 8,0. Aukščiausias pažymių vidurkis 8,8 balo pasiektas Kauno mechanikos mokykloje. Žemiausius balus gavo Kauno informacinių technologijų mokyklos absolventai – vidurkis 7,4 balo.

  Didžiausią būrį absolventų išleido profesinio rengimo centrai: Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras (1133), Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centras (847), Marijampolės profesinio rengimo centras (576), Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras (411). Mažiausiai asmenų baigė Raseinių technologijos ir verslo mokykloje (83), Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje (98), Vilkijos žemės ūkio mokykloje (110).

  Šiais metais dėl neprileistų, neatvykusiųjų, nebaigusiųjų mokymo programos planuotame vertinime nedalyvavo 654 asmenys. Planuotų baigti ir faktiškai baigusių asmenų skaičiaus neatitikimas didžiausias Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre (23,7 %), Vilkijos žemės ūkio mokykloje (15,42 %) ir Kauno mechanikos mokykloje (13,2 %). Pastarajai mokymo įstaigai šį procentą padidino įkalinimo įstaigoje vykę asmens įgytų kompetencijų vertinimai (net 30 % asmenų į šiuos vertinimus neatvyko). Karaliaus Mindaugo PMC plano ir fakto didžiausi skirtumai užfiksuoti paramediko, sporto klubo veiklos organizatoriaus, apeigų ir švenčių organizatoriaus, kirpėjo mokymo programose. Geriausiai sekėsi Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų PRC: nubyrėjimo procentas siekia tik 1,1 (planas – 856 asmenys, faktas – 847). 2 % nubyrėjimas fiksuotas Raseinių technologijos ir verslo ir Šilutės turizmo ir verslo mokyklose, 2,7 % – Kauno informacinių technologijų mokykloje.

  Bendras Kauno regiono profesinių mokymo įstaigų nubyrėjimo procentas yra 11,4 %.

Skip to content