• Rūmai nepritaria Darbo kodekso keitimui dėl pagyvenusių tėvų priežiūros

    Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija pritaria Vyriausybės pozicijai nekeisti LR Darbo kodekso, suteikiant galimybę turėti papildomą laisvą dieną pagyvenusių tėvų priežiūrai.

    Atlikus apklausą, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai savo poziciją grindžia šiais argumentais: viena diena per mėnesį slaugos neužtikrins.  Esant šiam poreikiui, darbuotojas gali pasinaudoti jau turima galimybe – tikslingai imti nedarbingumą slaugai.  Verslininkai įsitikinę, kad geriau plėtoti slaugos institutą ir slaugos bei globos paslaugas.

    Rūmai pritaria Vyriausybės nurodytiems argumentams, kad slaugos poreikis priklauso ne nuo amžiaus, o nuo sveikatos būklės; vyresniems nei 70 metų tėvams nebūtinai reikalinga slauga ir pagalba. Tam skirti vieną dieną per mėnesį būtų perteklinis sprendimas. Antra, tai daroma darbdavio sąskaita, didinant darbo užmokesčio kaštus ir apsunkinant darbo organizavimą. Toks siūlymas neišsprendžia nei slaugomų tėvų, nei slaugytojų problemų, o problema perkeliama  darbdaviams.

    Ši rūmų pozicija yra pateikta LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Skip to content