• Naujienos
 • Regiono plėtros taryboje – dėmesys rūmams

  Rugsėjo 11 d. Kauno regiono plėtros tarybos posėdyje buvo svarstomi Kauno regiono plėtros plano, ES lėšomis finansuojamų projektų aprašų pakeitimai, atstovavimo ir kiti klausimai.

  Savivaldybių merams, socialiniams partneriams taip pat buvo išsamiai pristatyta didžiausia ir žinomiausia regiono verslo organizacija – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, jų indėlis į regiono ekonominę ir socialinę plėtrą, strateginės veiklos kryptys, rūmų kaip patikimo ekonominio-socialinio partnerio vykdomi projektai.

  Prezidento Benjamino Žemaičio kvietimu regiono plėtros tarybos nariai apsilankė istoriniame rūmų pastate K. Donelaičio g. 8. Kaip žinia, rūmai gali didžiuotis Kaune sukūrę vieną įspūdingiausių tarpukario modernizmo architektūros pavyzdžių. Verslininkai jį pastatė iš nuosavų lėšų 1937-1938 m., rūmai su visu įrengimu, su išlikusiomis ir neišlikusiomis  kultūros paveldo vertybėmis tuomet kainavo  879 452 litus.

  Merai ir socialiniai partneriai turėjo galimybę apžiūrėti istorinį statinį, pamatyti  išlikusias kultūros paveldo vertybes, išgirsti jo įstoriją.

  Rūmai ne kartą įvairiais lygmenimis kėlė pastato grąžinimo organizacijai klausimą, tačiau jis tebėra įstrigęs. Biblioteka neturi lėšų investicijoms, rūmai negali investuoti, nes pastatas nepriklauso.  Jo būklė apverktina, o perspektyvos – neaiškios. Gavus ES lėšų ir rekonstravus bibliotekos pastatą Radastų g., istorinėje vietoje įsikūrę skyriai, kaip planuojama, persikels į Radastų g. Tada visu aštrumu  ir iškils klausimas:  ar Kaune turėsime dar vieną pastatą vaiduoklį? Per tą laiką jo būklė, tikėtina, dar pablogės.

  Regiono plėtros taryboje rūmams atstovauja Kauno PPA rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis, Kauno PPA rūmų viceprezidentas Eduardas Jasas, rūmų tarybos narė Fausta Šeputytė, UAB „Hegelmann transporte“ finansų direktorius Vytis Arlauskas, AB „Achema“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas ir UAB „Aconitum“ generalinė direktorė Rima Balanaškienė.

  Regiono plėtros tarybos nariai lankėsi prezidento B. Žemaičio valdomoje bendrovėje „Novameta“. Tai viena didžiausių ir sparčiausiai augančių Europos įmonių, gaminančių ir eksportuojančių profesionalią virtuvės įrangą.

Skip to content