• Profesinio rengimo reforma: kas laukia Kauno mokyklų?

    Profesinio rengimo reforma: kas laukia Kauno mokyklų?

    Gegužės 18 d. vyko Seimo Kauno krašto bičiulių grupės narių organizuotas susitikimas – diskusija dėl naujos profesinio rengimo reformos įgyvendinimo Kauno mieste ir rajone. Susitikime dalyvavo LR prezidentės patarėja S. Žvinienė, švietimo ir mokslo ministrės patarėjas M. Ablačinskas, Kauno miesto profesinių mokyklų vadovai – P. Čepas, J. Dambrauskas, D. Rožnienė, S. Marčiukaitienė, A. P. Grevas, N. Pileičikienė, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinė direktorė O. Grigienė ir Švietimo ir mokslo skyriaus vadovė A. Misonė, MOSTA atstovai.

    Švietimo ir mokslo ministrės patarėjas M. Ablačinskas pristatė 2018/2019 m.m. priėmimo plano kvotas į Kauno profesines mokyklas, (remiantis MOSTA atliktais tyrimais), profesinio mokymo finansavimo modelio parengimą nuo 2019 m., pameistrystės įgyvendinimui kuriamą naują Vyriausybės tvarką, profesinio orientavimo iššūkius ir galimus sprendimus.

    Esminė naujiena: priėmimo kvotos į Kauno miesto ir rajono profesines mokyklas nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. nesikeičia, mažėja tik priėmimas į vadybinės pakraipos specialybes.

    Susitikimas organizuotas Seimo narės Gintarės Skaistės iniciatyva.

Skip to content