• Pritarta verslo istorijos erdvės architektūriniams sprendiniams

  Pritarta verslo istorijos erdvės architektūriniams sprendiniams

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų klubas „Verslas Kaunui“ pritarė ant Parodų kalno kuriamo Verslo skvero ir Lietuvos verslo alėjos projekto architektūrinės dalies sprendiniams. Klubo nariai susipažino su pateiktais brėžiniais ir vizualizacijomis, kuriose jau ryškėja paminklo, jo prieigų, alėjos, šviestuvų, suoliukų vaizdas.

  Architektė Regina Žukauskienė, atestuota specialistė darbui su kultūros paveldo objektais, pabrėžė abiejų teritorijų išskirtinį statusą – abu sklypai ties Vydūno al. Ir Kauno apskrities viešąja biblioteka patenka į kultūros paveldo teritoriją. Todėl nekeičiama nei takų struktūra, nei jų plotis, išsaugomi visi augantys ąžuolai ir kaštonai, kraštovaizdis.

  Pasak architekto Daliaus Paliukaičio, atsižvelgiant į saugomą aplinką, siūloma takus kloti iš paprastų betono plytelių, numatyti šviestuvų formą, jie privalo būti atsparūs išorės poveikiui.

  Klubo nariai diskutavo dėl suoliukų formos, šviestuvų parinkimo kriterijų, aptarė istoriko Vytenio Almonaičio pasiūlymus dėl istorinių Lietuvos monetų įkomponavimo.

  Klubui pritarus, projektai perduodami Kultūros vertybių apsaugos departamento specialistų vertinimui.
Skip to content