• Naujienos
 • Prioritetai regionų plėtrai iki 2030 m.

  Prioritetai regionų plėtrai iki 2030 m.

  Viešam svarstymui pateiktas Vyriausybės nutarimo „Dėl Nacionalinės regioninės politikos prioritetų iki 2030 metų patvirtinimo“ projektas, parengtas siekiant sudaryti oraus, aktyvaus, saugaus, sveiko ir patrauklaus gyvenimo ir darbo galimybes visoje Lietuvoje.

  Nutarimo projektą rasite čia
  . Pastabas ir pasiūlymus dėl regioninės politikos numatytų tikslų ir priemonių prašome teikti el. paštu: daiva.vysniauskiene@chamber.lt
  iki rugsėjo 7 d. Apibendrinus verslo poziciją, nuomonė bus pateikta Vidaus reikalų ministerijai.

  Regionų gyvybingumas ir plėtra labai priklauso nuo verslo kūrimosi ir plėtros juose. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovai dirba Kauno ir Marijampolės Regionų plėtros tarybose, atstovaudami verslo interesams. Liepos 26 d. Lietuvos PPA rūmų atstovai lankėsi LR Seime, pasitarime su Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininke p. Guoda Burokiene dėl efektyvaus regionų vystymosi. Rengiama Rūmų pozicija šiuo klausimu.

  „Regioninė politika – mūsų visų rūpestis, todėl kiekvieno piliečio nuomonė apie tai, kaip geriau įgyvendinti „Baltosios knygos“ tikslus yra labai svarbi. Sieksime maksimaliai atsižvelgti į visas gautas pastabas, suformuluoti sprendimus, atitinkančius darnios regionų plėtros ir oraus piliečių gyvenimo poreikius“, – sakė vidaus reikalų viceministras Arūnas Gražulis.

  Regioninės politikos plėtros viziją ir strateginius tikslus apibrėžianti „Baltoji knyga“ Nacionalinėje regioninės plėtros taryboje buvo patvirtinta praėjusių metų pabaigoje. Šiuo dokumentu siekiama suderinti nacionalinės valdžios ir vietos savivaldos institucijų bei socialinių ir ekonominių partnerių teritorinės sanglaudos vizijas bei veiksmus joms pasiekti.

  „Baltojoje knygoje“ įvardyti svarbiausi valstybės iššūkiai – geografiškai subalansuotas, darnus ir tvarus augimas bei kokybiškų gyvenimo sąlygų sudarymas visoje Lietuvoje.

  Įgyvendinant „Baltojoje knygoje“ numatytas priemones bus siekiama sukurti veiksmingos regioninės politikos sistemą, užtikrinti, kad ekonomikos augimas būtų geografiškai subalansuotas, sudaryti kokybiško gyvenimo sąlygas visoje Lietuvoje bei pagerinti regionų įvaizdį.

  Parengta pagal Vidaus reikalų ministerijos informaciją.

Skip to content