Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prienų atstovybės nariai, manydami, kad Prienų krašto žmonių sėkmė ir gyvenimo kokybė didžia dalimi priklauso ir nuo vietos valdžios noro bendrauti su verslu, į verslo pusryčius pakvietė naujai išrinktą merą Alvydą Vaicekauską ir jo pasirinktos komandos narius – vicemerą Algį Marcinkevičių ir administracijos direktorių Egidijų Visocką.
Susitikimo metu verslininkams rūpėjo išgirsti naujosios valdžios nuomonę apie Trišalės verslo tarybos kūrimą, gauti atsakymus į kai kuriuos konkrečius klausimus ir aptarti aktyvesnio bei dalykiškesnio bendradarbiavimo galimybes. Viena iš bendradarbiavimo formų, verslo bendruomenės nuomone, ir galėtų būti Trišalė taryba. Ją sudarytų Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prienų atstovybės, Prienų ūkininkų sąjungos ir savivaldybės Tarybos deleguoti nariai.
Prienų ūkininkų sąjungos pirmininko Martyno Butkevičiaus manymu, sprendžiant klausimus, susijusius su žemės nuoma, grąžinimu ir pardavimu, žemdirbiai ir verslininkai turi suvienyti pastangas. Žemės jau trūksta ir kaime, ir mieste. Be to, vyksta užslėpta jos „parceliacija“. Akivaizdus to pavyzdys – susidariusi neaiški situacija dėl Prienų turgaus, kurią spręsdama, dabartinio turgaus savininko manymu, žemėtvarka prisiėmė administratoriaus funkcijas. Todėl, pasak kai kurių kalbėjusiųjų, kyla grėsmė Prienams likti be turgaus.
Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko teigimu, savivaldybės pozicija aiški – turgus turi išlikti. Tik, žinoma, jis negali būti toks, koks yra dabar.
Ir ūkininkai, ir verslininkai pasigenda valstybinio požiūrio ir aiškumo, kada žemės reformos procese bus padėtas taškas. Ir ne tik valstybės, bet ir savivaldybių požiūrio, nes ir nuo savivaldybių operatyvumo, formuojant grąžintinus sklypus bei parengiant detaliuosius planus, taip pat priklauso reformos sparta.
Dar viena skausminga problema, kurią kėlė verslo pusryčių dalyviai, tai – viešųjų pirkimų konkursai. Savivaldybės vadovai tvirtino, kad jie niekaip negali daryti įtakos minėtų konkursų rezultatams, nes pagal galiojančius įstatymus lemia žemiausia kaina. Tačiau, paslaugas teikiančių įmonių vadovų nuomone, savivaldybės specialistai turėtų būti reiklesni žemiausią kainą pasiūliusiems ir prastai darbus atlikusiems konkursų laimėtojams. UAB „Hidrosta“ generalinio direktoriaus Valdo Paulausko manymu, jeigu iš kai kurių kitų rajonų ir miestų atklydusių įmonių būtų pareikalauta aukštos kokybės, jos pačios kituose konkursuose nenorėtų dalyvauti.
Kad vietos įmonės yra tiesiog dempinguojamos, teigė ir UAB „Kleiza ir ko“ vadovas Gintaras Kleiza. Pasak kalbėjusiųjų verslininkų, naivu manyti, kad, dirbtinai sumažinus kainą, vėliau būtų galima kokybiškai atlikti darbus.
Verslo pusryčių dalyvius taip pat domino savivaldybės požiūris į smulkų verslą, o jeigu konkrečiau, tai – ką vietos valdžia mano apie didžiųjų prekybos centrų plėtrą Prienuose. Ar jie nenumarins vietos verslininkų nedidelių prekybos ir maitinimo įmonių? Ir apskritai, ar atstovybės nariai sulauks tokios dienos, kai galės susipažinti su strateginiu rajono plėtros planu?
Mero pavaduotojo A. Marcinkevičiaus teigimu, Strateginis planas yra, bet, ko gero, atėjo laikas jo peržiūrėjimui ir korekcijoms. O dėl didžiųjų prekybos centrų, tai, mero A. Vaicekausko manymu, jie neturėtų koncentruotis miesto centre.
Mokesčių politikos klausimu meras buvo griežtesnis. Jis sakė, kad nepakęs apgaudinėjimo ir kad mokesčių lengvatų gali tikėtis nebent jauni, pradedantys verslą žmonės, o ne tokios įmonės, kaip, pavyzdžiui, „Išlaužo žuvis“ ir kitos.