• Naujienos
 • Prienų r. savivaldybė ieško investuotojų Prienų ,,Revuonos“ viešbučiui

  Prienų r. savivaldybė ieško investuotojų Prienų

  Pastatas-viešbutis, esantis Prienų mieste, Kranto g. 8, yra Prienų rajono savivaldybės nuosavybė. Prie viešbučio, atliekant kadastrinius matavimus, suformuotas 0,5514 ha žemės sklypas, kuris yra valstybės nuosavybė.

  Pastatas-viešbutis yra istorinėje Prienų miesto vietoje – piliavietės teritorijoje. Pagal 1782 m. dvaro inventoriaus aprašą Prienų dvaras buvęs gana stambus. Iki XX a. pradžios dvaras nunyko. Dvaro teritorijoje 1925 m. pastatytas malūnas, kuris 1984 m. rekonstruotas ir jame įkurtas Revuonos upelio vardu pavadintas viešbutis. Tai trijų aukštų gražus, mūrinis pastatas ant Nemuno kranto. Iš vakarų jį supa miesto parkas su tvenkiniais, pietuose – upelio slėnis, iš šiaurės nuo miesto atbėga trumpa, jauki Kranto gatvelė. Šalia yra gyventojų pamėgtas miesto poilsio parkas. Tai XVII a. viduryje šalia G. V. Butlerio rūmų veikusio parko liekanos. Naujas geometrinio plano parkas įveistas XX a. pirmoje pusėje. Parke 1997 m. pastatyta 10 medinių skulptūrų, sukurtų tema „Gamta – kultūrų versmė“. Jų autoriai – I tarptautinio medžio drožėjų simpoziumo dalyviai. Visi šie objektai sudaro vientisą turistinį kompleksą, esantį patraukliausioje istorinėje Prienų miesto vietoje.

  Viešbutis neveikia nuo 1995 m., tačiau pastatas ir dabar atkreipia kiekvieno, važiuojančio per tiltą nuo Vilniaus pusės, dėmesį. 1997 m. šis pastatas buvo perduotas Nemuno kilpų regioninio parko direkcijai. 2007 metais atlikta dalies pastato rekonstrukcija (pastatas padalintas į du nekilnojamojo turto objektus) ir pastate 2 B2p po rekonstrukcijos įsikūrė Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos Lankytojų centras. Pagrindinis viešbučio pastatas 3V3p liko nerekonstruotas, neremontuotas ir nenaudojamas. Prienų rajonas yra šalia antro pagal dydį Lietuvos miesto Kauno, turinčio ekonominio-socialinio vystymosi potencialą, todėl galėtų šią kaimynystę išnaudoti plėtojant rajono infrastruktūrą, žmogiškuosius išteklius, rengiant bendrus projektus. Rajono geografinė padėtis ir gausus kultūros ir etnografinis paveldas – palankūs veiksniai turizmo ir poilsio infrastruktūros plėtrai ne tik Prienų rajonui, bet ir visam pietų Lietuvos regionui. Įvertinus esamą Prienų rajono savivaldybės ekonominę, socialinę, kultūrinę situaciją, Savivaldybės 2004–2012 m. plėtros strateginiame plane buvo numatyta, kad svarbiausias iš strateginių savivaldybės plėtros prioritetų – „Patrauklios verslui ir turizmui aplinkos formavimas“. Šiuo metu savivaldybei priklausanti minėto pastato dalis 3V3p galėtų tapti vienu iš pietų Lietuvos regiono turizmo infrastruktūros taškų, sudarančių prielaidas ir regiono, ir savivaldybės turizmo infrastruktūros vystymui. Be to, pastatas strategiškai labai svarbus įgyvendinant ES bei regioninius projektus ne tik Prienų rajono savivaldybėje. Nemunu formuojamos vandens turizmo trasos tiesiasi pro minimą pastatą, šalia pastato ES projektų lėšomis įrengta prieplauka.

  Šiuo metu pastatui būtina renovacija. Pastatas yra inventorizuotas, įregistruotas Nekilnojamojo turto registre, registro įrašo Nr. 20/175822.

  Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į Prienų rajono savivaldybės administraciją tel.: (8 319) 61 173, (8 319) 61103


Skip to content