• Naujienos
 • Prie Geros verslo praktikos memorandumo galima prisijungti iki sausio 1-osios

  Rugpjūčio 18 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose Lietuvos verslo asociacijų ir savivaldos atstovai kartu su Vyriausybės, Ūkio ir Finansų ministerijų vadovais uždegė žalią šviesą Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumui.

  Dokumentą pasirašė ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimantas Stankevičius.

  Dabar estafetė perduodama Lietuvos įmonėms, verslo atstovams, savivaldai, kurios galės savanoriškai prisijungti prie memorandumo ir įsipareigos įvedant Lietuvoje eurą elgtis su vartotojais sąžiningai, t. y. nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu padidinti prekių ir paslaugų kainas ir užtikrinti sąžiningą paslaugų ir prekių kainų perskaičiavimą bei jų skelbimą.

  Visi, prisijungę prie memorandumo, įgyja teisę naudotis specialiai šiam tikslui sukurtu logotipu „Perskaičiuota sąžiningai“ ir juo pažymėti prekybos ir paslaugų teikimo vietas, naudoti jį reklamoje, oficialiuosiuose dokumentuose ir renginiuose ir informuoti vartotoją, kad laikosi memorandume nustatytų principų.

  „Memorandumo pasirašymas – nuoseklus žingsnis, pereinant nuo prognozių ir spekuliacijų apie būsimus kainų pokyčius prie realių darbų. Pasirašę memorandumą atsakingai ir sąžiningai dirbantys verslo atstovai įsipareigos, kad euro įvedimas netaptų nepagrįsto kainų augimo pretekstu. Gyventojai galės stebėti, o valstybinės institucijos privalės kontroliuoti, kaip šio įsipareigojimo laikomasi praktikoje ir, esant reikalui, taikyti sankcijas“, – teigė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

  Prisijungti prie memorandumo bus galima iki euro įvedimo dienos, tai yra iki 2015 m. sausio 1 d., internetu arba užpildžius paraišką ir ją pateikus prisijungimą prie memorandumo administruojančiam organizatoriui arba Ūkio ministerijai, savivaldybės administracijai, valstybės ar savivaldybių institucijų, įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovams, VšĮ „Versli Lietuva“ ir jos atstovams Lietuvos miestuose, verslo inkubatoriams, verslo informaciniams centrams.

Skip to content