• Naujienos
 • Prezidentė sveikina 25-metį švenčiančią „Daumantų“ įmonę

  Prezidentė sveikina 25-metį švenčiančią „Daumantų“ įmonę

  Kovo 21 d. LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi 25-erius metus mininčioje Kėdainių įmonėje „Daumantai“. Jos atvykimo proga įmonės skonio meistrai sukūrė specialius gurmaniškus pagardus, kuriuos įteikė Prezidentei. Vienas iš jų – su jos mėgstamais marinuotais baravykais.

  Vizito metu Prezidentė pasidžiaugė, kad įmonė yra lietuviško kapitalo ir visus 25 Nepriklausomybės metus nuo pat įkūrimo išliko lietuviška. „Įmonė yra pačiame Lietuvos viduryje ir rodo labai gražų lietuviško verslo pavyzdį. Nuo tokių nedidukių, bet labai draugiškų įmonių priklauso Lietuva, jos ateitis“, – sakė Prezidentė.

  Ši įmonė – viena iš nedaugelio lietuviško kapitalo įmonių, kuri sėkmingai veikia nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo pradžios ir šiandien yra viena didžiausių bei moderniausių pagardų gamybos įmonių Baltijos šalyse.

  „Labai džiaugiuosi, kad yra tokių įmonių, kurios yra nedidelės, bet sugeba ir Lietuvai pagaminti, ir eksportuoti į Latviją, Estiją, Didžiąją Britaniją, Suomiją, Švediją. Skandinavijos šalys yra labai reiklios kokybei, o tai reiškia, kad sugebėjote pasiekti tinkamą lygį“, – vizito metu sakė Prezidentė.

  Pasak Roberto Neimonto, „Daumantų“ direktoriaus, per ketvirtį amžiaus įmonė nuėjo kelią nuo mažos bendrovės su keliais darbuotojais iki įmonės, kuri Lietuvoje užima tvirtas lyderio pozicijas. Pasak jo, to nebūtų pasiekta be paprastų žmonių pasitikėjimo, paramos ir kryptingo darbo.

  „Įmonę įkūrėme 1991 metų kovo mėnesį, tai, kaip aš sakau, „Daumantai“ yra nepriklausomos Lietuvos kūdikis. Tuo metu nebuvo advokatų, nebuvo konsultantų, taigi mes patys kūrėme savo įmonės įstatyminę bazę. Mes nuėjom kartu visą tą gražų ir jau pakankamai ilgą kelią, nuo vaikystės iki šių dienų“, – sako R. Neimontas.

  Metinė įmonės „Daumantai“ apyvarta 2015 m. yra daugiau kaip 15 mln. eurų. Net 20 proc. produkcijos sėkmingai eksportuojama į užsienį – Skandinavijos šalis, Didžiąją Britaniją, Airiją, Latviją, Lenkiją.

  „Daumantai“ yra skaidrų verslą vienijančios iniciatyvos „Baltoji banga“ nariai. Šiuo metu įmonėje dirba 83 darbuotojai. Vidutinis atlyginimas 808 Eur.

  Visus 25-erius metus Kėdainiuose veikianti įmonė yra skaidrios, socialiai atsakingos, savo darbuotojais besirūpinančios ir progresyvios įmonės regione pavyzdys.

  Prezidentės vizito Kėdainiuose metu be pikantiško pagardo su marinuotais baravykais, taip pat buvo įteikti ir kiti specialiai velykiniam stalui ruošti pagardai – originalus majonezas su paskrudintais ir rankomis smulkintais kedro riešutais bei moliūgų aliejumi, lengviems ir sveikiems pusryčiams tinkantis kvapnus ekologiškas majonezas su čiobreliais, kanapių aliejumi, pagardintas natūraliomis citrinų sultimis.

  Visi pagardai gaminami pagal originalius įmonės inovacijų technologo ir skonio meistro Algio Kairio sukurtus receptus.

  Prezidentei D. Grybauskaitei buvo įteikta ir tautodailininkės Birutės Viršilaitės rankų darbo 2,5 metrų pločio danteliuoto rombo rašto moteriška vytinė juosta, specialiai priderinta prie prezidentės tautinių kostiumų, su kuriais ji dažnai pasirodo viešuose renginiuose. Šiai juostai pagaminti prireikė net 5 savaičių.
Skip to content