• Naujienos
 • Pradedančiai Švedijos įmonei įgyvendinti viziją padėjo įmonė iš Lietuvos

  Prieš kurį laiką į Enterprise Europe Network atstovus Švedijoje kreipėsi maža įmonė, kuri norėjo sukurti savo prekės ženklo produktus – megztus rūbus ir aksesuarus. Tinklo Švedijos atstovybės darbuotojai susisiekė su Enterprise Europe Network Lietuva kolegomis, pateikė Švedijos įmonės prašymą. Lietuvoje, beieškant tinkamų įmonių bendradarbiavimui, juo susidomėjo UAB „Garlita“.

  UAB „Garlita“ – 40 metų darbo patirtį trikotažo gamybos srityje turinti įmonė. Kompanija ne tik bendradarbiauja su Didžiosios Britanijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Vokietijos, Prancūzijos kompanijomis, bet ir gamina megztinius armijai pagal NATO standartus.

  Kaune veikianti įmonė eksportuoja apie 95 proc. savo produkcijos, tarptautinė prekyba stabiliai auga. Sėkmingas šeimos verslas, valdomas jau dviejų kartų, visada ieško naujų galimybių. Gerai žinoma Lietuvos įmonė sutiko bendradarbiauti su maža įmone iš Švedijos, kuri tuo metu  tik buvo pradėjusi kurti savo prekės ženklą.

  Po kelių mėnesių bendravimo elektroniniu paštu ir telefonu skandinavų kompanijos atstovai apsilankė UAB „Garlita“. Pradėjus dirbti kartu, Lietuvos įmonė ne tik sukūrė gaminių dizainą švedams, bet ir parinko bei pasiūlė tinkamas medžiagas, pasiuvo gaminius. Kauno įmonė žingsnis po žingsnio padėjo įgyvendinti užsakovo viziją.

  Enterprise Europe Network darbuotojai paslaugas teikia daugiau kaip 2,5 milijono Europos smulkaus ir vidutinio dydžio įmonių, daugiau ar mažiau patyrusių. Bendradarbiaujant ir ieškant partnerystės galimybių įmanoma beveik viskas!

  „Lietuvos įmonės savo patirtimi ir inovatyvumu tikrai nenusileidžia užsienio kompanijoms. Jos tikrai gali dalintis savo patirtimi, žiniomis ir mielai prisideda prie bendradarbiavimo vystymo. UAB „Garlita“ ir smulki Švedijos įmonė – puikus to pavyzdys“, – sako Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus vadybininkė Irma Taparauskienė.

  Bendradarbiavimo nauda abipusė: Švedijos įmonė įgyvendino savo viziją ir pradėjo prekiauti Lietuvoje kurtais produktais, Lietuvos įmonei – produkcijos užsakymas ir įvaizdžio stiprinimas.

Skip to content