• Prabangios jachtos kuriamos prie Kauno

    Greičiausiai užsieniečiai daugiau nei kauniečiai žino apie pakaunėje, Ilgakiemyje, nuo 2002 m. gaminamus prabangius laivus, pelniusius tarptautinį pripažinimą ir apdovanojimus. Todėl net keturiasdešimt rūmų narių pasinaudojo galimybe savo akimis pamatyti, kaip gimsta šie rankų darbo šedevrai. Į Rūmų bendruomenės klubo susitikimą atkako net gera dešimtis Vilkaviškio bendrovių.
    „Marex Boats“ yra lietuvių ir norvegų įkurta įmonė. 2009-aisiais vienas iš „Marex boats“ sukurtų bei pagamintų katerių Europoje laimėjo geriausio katerio apdovanojimą. Po keturių metų panašios koncepcijos, tik mažesnis kateris taip pat laimėjo apdovanojimą. Kateris „Marex 310“ buvo nominuotas prestižiniam apdovanojimui „Power Boat of the Year 2017“ ir jį gavo. Laivas „Marex 375“ užėmė pirmąją vietą Kauno PPA rūmų ir Kauno rajono savivaldybės konkurse „Sukurta Kauno rajone 2016“.

    Dauguma katerių, pagamintų kauniečių rankomis, keliauja į užsienį, kur laivai pardavinėjami per prekybos agentus. Bendrovės cechuose iš stiklo plastiko gaminami katerių korpusai, deniai, montuojami varikliai ir navigacinės sistemos, išvedžiojami kabeliai, garso instaliacijos, įrengiamas vandentiekis ir sumontuojami baldai.

    Šiuo metu „Marex Boats“ jau gamina keturis skirtingus katerių modelius, kurie skiriasi ilgiu – nuo 6 iki 12 m., denio dizainu bei dugno gyliu. 2019 m. įmonė pradės serijinę naujo „Marex 360“ modelio gamybą.

    Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius greta besipuikuojančių jachtų spaudė rankas 28 naujų narių vadovams ir palinkėjo jiems sėkmės prisijungus prie didžiausios regiono verslo organizacijos.

Skip to content