• Pirmoji „InnovFin“ sutartis: investuojama į pažangią lietuviškų seifų gamybą

  Pasirašyta pirmoji Investicijų plano Europai
  sutartis Lietuvoje pagal „InnovFin“ priemonę mažoms ir vidutinėms įmonėms. Šiaulių bankas pasirašė paskolos sutartį su seifų gamybos bendrove „Seifuva“ – įmonei suteikta 689 tūkst. eurų paskola investicijoms į pažangią gamybos sistemą. Tai pirmoji Šiaulių banko paskola verslui, suteikta penkeriems metams pagal naująją inovatyvaus verslo finansavimo priemonę „InnovFin“.

  „InnovFin“ yra viena iš Investicijų plano Europai priemonių, skirtų mažoms ir vidutinėms įmonėms. Jos tikslas yra padėti, paremti finansuojant ir įgyvendinant produktyvias investicijas ES ir užtikrinti didesnes galimybes gauti finansavimą. Planuojama, kad „InnovFin“ galimybėmis galės pasinaudoti apie 450 Lietuvos įmonių, o Šiaulių bankas sukurs 50 mln. eurų vertės paskolų portfelį.

  Investicijų plano Europai finansavimas skiriamas investicijoms į infrastruktūrą ir mažas bei vidutines įmones. Dideliems projektams finansavimas teikiamas tiesiogiai per Europos investicijų banką. Šiuo metu Lietuvoje numatyta finansuoti tris infrastruktūros projektus
  : Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybą, greitkelio ruožo Vilnius–Utena (A14) statybą ir Vilniaus oro uosto rekonstrukciją bei modernizavimą. Investicijos mažų ir vidutinių įmonių projektams teikiamos per Europos investicijų fondo atrinktus tarpininkus Lietuvoje: OP banką, „Swedbank“ ir Šiaulių banką.

  Daugiau informacijos

Skip to content