• Naujienos
 • Pirmasis Verslo tarybos rudens posėdis

  Rugsėjo 12 d. įvykusiame pirmajame Verslo tarybos rudens posėdyje buvo aptariama, kaip Kauno miesto įmonės ir organizacijos rengiasi euro įvedimui.

  Tiek savivaldybės, tiek verslo atstovai akcentavo, kad sėkmingai kuriama abipusiu pasitikėjimu grindžiama aplinka, kauniečiai nepiktnaudžiauja, nėra skundų dėl neteisingo kainų perskaičiavimo į eurus ir kt. 55 iš 176 savivaldybės administruojamų įmonių jau pasirašė Geros valios memorandumą.

  Daugiausiai nuogąstauta dėl „Kauno autobusų“ ir kito viešojo transporto, kai vadinamuoju dviejų valiutų laikotarpiu (sausio 1-15 d.) bilietus pardavinėjantys vairuotojai privalės būti gerokai atidesni: ne tik vairuoti, bet ir skaičiuoti, grąžą konvertuoti ir atiduoti eurais. Iškyla jų aprūpinimo euro monetomis, saugumo, pavojaus eismo saugumui problema. „Mūsų autobusai dirbs kaip 300 mobiliųjų keityklų, – prognozuoja UAB „Kautra“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas. – Tikiuosi, nebus daug piktnaudžiaujančių keleivių, kurie pateikę 200 Lt kupiūrą, pirks vieną bilietėlį, susitvarkysime.“

  DNB Kauno skyriaus vadovas Algimantas Anužis atkreipė dėmesį, kad įmonės labai vangiai sudaro sutartis su bankais dėl aprūpinimo naująja valiuta. Paskutiniais mėnesiais dėl to gali kilti problemų.

  Verslo tarybos nariai taip pat diskutavo dėl Rusijos embargo ir ES paskelbtų sankcijų Rusijai, jų reikšmės Kauno verslui. Neoficialiomis žiniomis, netrukus Rusija gali uždrausti ir plataus vartojimo prekių, naudotų automobilių įvežimą iš ES, taigi ir Lietuvos.

  Pasak Kauno PPA rūmų generalinio direktoriaus Vytauto Šileikio, reikia kalbėti apie tokio reiškinio priežastis – tai Rusijos informacinis karas, kuris eskaluoja priešišką požiūrį į partnerius Lietuvoje. „Mes kaip tinklinė organizacija turime griauti tokius įsitikinimus“, – sakė V. Šileikis. Jo teigimu, rūmų nariai jau yra užgrūdinti tokių situacijų ir gebėjo perkelti rinkas į saugesnes vietas.

  VT narys Zigmantas Dargevičius informavo apie rimtus pokyčius turizmo sektoriuje. 78 proc. turistų grupių anuliavo rezervacijas, neatvažiavo didžiulės japonų grupės. Nuogąstaudami, kas toliau, stabtelėjo ir investuotojai.

  L. Skardžiukas pabrėžė, kad verslas neprašo finansinės paramos, dotacijų, tačiau reikalingas kitoks, lojalesnis ir palankesnis valdžios požiūris į vietos verslininkus.

Skip to content