• Naujienos
 • Pirmasis verslo ir valdžios atstovų susitikimas Prienuose

  Pirmasis verslo ir valdžios atstovų susitikimas Prienuose

  Kaune veikiančios patariamosios institucijos prie miesto savivaldybės – Verslo tarybos – modelis plinta į kitas šalies savivaldybes. Analogiška vietos valdžios ir verslo atstovų bendradarbiavimo institucija, kurioje diskutuojama verslo aplinkos, darnios plėtros, gyvenimo kokybės gerinimo ir kitais klausimais, gali būti įkurta Prienų rajono savivaldybėje. Kol kas mes kaip grigo bitės, nepažįstame vieni kitų ir dūzgiame kas sau“, – sakė UAB „Wilara“ direktorius Gediminas Olsevičius.

  Prienų rajonas pagal gyvenimo kokybės indeksą tarp šalies savivaldybių užima 46 vietą ir patenka į paskutiniąją, savivaldybių – autsaiderių, grupę.

  Šis rodiklis, kurį kartu su kitais duomenimis rajono savivaldybės vadovų ir verslininkų susitikime pateikė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis ir generalinis direktorius dr. Vytautas Šileikis, suveikė kaip konstruktyvios diskusijos žadintojas: verslas ir valdžia turi veikti išvien, o ne skirstytis į „mes“ ir „jūs“.

  Savivaldybės vadovai pripažino, kad iki šiol nebuvo jokio kontakto su rajono verslininkais, tai pirmas vietos valdžios ir verslo atstovų susitikimas. „Mums svarbu žinoti, kokios problemos trukdo rajono verslininkams, norime, kad jūs suprastumėte, ką gali ir ko negali savivaldybė, kad tartumės ir veiktume kartu „, – sakė rajono meras V. Bujanauskas, siūlantis steigti patariamąją verslo atstovų instituciją prie savivaldybės.

  Kaip savivaldybė remia vietos verslą? Ar vieno tarnautojo etato išlaikymas nekainuoja brangiau nei visai SVV paramos programai skiriami 5000 litų? Ar numatote prekybos centrų plėtrą? Ar Prienams nereikia mūsų siūlomos milijono litų investicijos?

  „Tai klausimai, kuriais reikėjo diskutuoti prieš penkerius ar dešimt metų ir kurie yra mūsų tarpusavio nešnekėjimo pasekmė“, – kalbėjo rūmų narės UAB „Hidrosta“ generalinis direktorius Valdas Paulauskas.

  „Valdžios ateina ir išeina, o verslas lieka. Bet mes kaip grigo bitės – kiekvienas sau“, – pabrėžė UAB „Wilara“ direktorius Gediminas Olsevičius.

  „Akivaizdu, kad subrendo verslininkų poreikis kalbėtis su valdžia, o valdžiai – su verslu. Tam pirmiausia reikia suburti verslininkų branduolį. Kaip veikti, nuo ko pradėti – gal padės pernai pradėjusios veikti rūmų Jonavos atstovybės pavyzdys, ar Marijampolės filialo veikla“, – kalbėjo rūmų prezidentas B. Žemaitis.

  „Šiandien verslininkai su vietos valdžia kalba „mes“ – „jūs“. Sėkmės atveju susėdama ratu ir tariamasi dėl vizijos, tikslų, būdų artėti link jų. Rūmai skatina bei ugdo bendruomeniškumą ir padeda palaikyti kvalifikuotą ir konstruktyvų dialogą su valdžia. Esant rūmų nariu, keičiasi jūsų santykis su valdžia: jūs tampate valdžios socialiniu-ekonominiu partneriu“, – pabrėžė rūmų generalinis direktorius V. Šileikis.

  Verslininkų iniciatyvinės grupės vadovu susitikime išrinktas Kauno PPA rūmų narės UAB „Hidrosta“ generalinis direktorius Valdas Paulauskas. Įmonių vadovai numato susirinkti artimiausiu metu.

Skip to content