• Naujienos
 • „Pirmas žingsnis“ pateisino savo vardą

  „Pirmas žingsnis“ pateisino savo vardą

  Dėl žemiau kelio amputuotos kojos į „Palangos lino“ reabilitacijos centrą atvežtas ir keletą savaičių su ramentais nesiskyręs 40-metis S.Šapošnikas vaikšto beveik neraišuodamas. Už tai jis turėtų būti dėkingas Kauno PPA rūmų narei, ortopedijos priemonių gamybos įmonei „Pirmas žingsnis“.

  „Žinodami, jog į Ukrainą grįžęs S.Šapošnikas vargu ar turės galimybę įsigyti kitą nuolatinį protezą, jį gaminome iš kokybiškų medžiagų“, – pasakojo ukrainiečiui protezą dovanojusios įmonės „Pirmas žingsnis“ vadovas Algimantas Astrauskas.

  Tokiu kilniu poelgiu, leidžiančiu ukrainiečiui žengti pirmą žingsnį, bendrovė tikrai pateisino savo vardą.

  Pirmą sausio savaitę iš Vokietijos buvo atsiųsta kariui užsakyta apie tūkstantį eurų kainuojanti moderni blauzdos protezo dinaminė pėda. Iš anglies pluošto pagamintas jos karkasas spyruokliuoja, gali krypti į šonus, o einant mažina krūvį, tenkantį amputuotai galūnei.

  Gavęs gerokai lengvesnį naują pėdos pakaitalą, prie paprastesnio protezo pratinęsis S.Šapošnikas pasijuto beveik kaip sveikas žmogus. Prieš tai jis menkai nutuokė apie šiuolaikinių protezų teikiamas galimybes ir manė, kad prie kojos pritaisius protezą bus tik lengviau vaikščioti su ramentais.

  Dabar su tokia dinamine pėda jam ramentų net neprireiks. Jis galės bėgioti ir net važinėti dviračiu.

  Dalies kojos ukrainietis neteko praėjusios vasaros pabaigoje mūšiuose Ukrainos rytuose, prie Ilovaisko.

  2014 m. spalį europarlamentaro Petro Auštrevičiaus iniciatyva Vilniuje buvo surengti du lietuvių dailininkų nutapytų paveikslų aukcionai. Jų metu buvo surinkta apie 30 tūkst. eurų, kuriuos nuspręsta skirti Ukrainos kariams kojų protezams gaminti ir pritaikyti. Šiuos protezus gaminsiančios bendrovės „Pirmas žingsnis“ direktorius A.Astrauskas šį mėnesį kartu su Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais vyks į Ukrainą apžiūrėti sužeistųjų.

  „Stengsimės, kad už suaukotą pinigų sumą kojų protezus gautų ir galėtų vėl vaikščioti kuo daugiau kare sužalotų Ukrainos karių“, – teigė bendrovės vadovas.

Skip to content