• Naujienos
 • Pirmą kartą įteiktos Rūmų premijos žurnalistams

  Pirmą kartą įteiktos Rūmų premijos žurnalistams

  Gegužės 10 d., minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, tradiciniame Spaudos baliuje buvo įteiktos pirmosios Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų premijos ekonomikos ir verslo temas nagrinėjantiems Kauno ir Marijampolės regionų žurnalistams.

  Šis apdovanojimas įsteigtas kartu su Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriumi siekiant skatinti žurnalistus daugiau ir nuodugniau atspindėti bei analizuoti ekonomikos ir verslo raidos aktualijas.

  Pasak rūmų prezidento Benjamino Žemaičio, žmonės neretai mano, kad pinigai atsiranda dėl valdžios malonės, „iš dangaus“, gal net auga ant medžių, tačiau jie atsiranda tik iš verslo. Todėl šviečiamoji žurnalistų misija aiškinti verslo ir ekonomikos reikšmę visuomenės ir valstybės gyvenime yra labai svarbi.

  Pagrindinė, pirmoji premija skirta INIT televizijos Žinių tarnybos vyriausiajai redaktorei Vilmai Garlinskienei. Kaip sakė premijos diplomą teikdamas rūmų generalinis direktorius Vytautas Šileikis, apdovanojimas skirtas už televizijos laidas, objektyviai atspindinčias ekonomikos ir verslo problematiką, skatinančias pozityvų visuomenės požiūrį į verslą, už regiono investicinio patrauklumo skatinimą ir strateginių interesų gynimą. INIT TV auditorija – 820 tūkstančių žiūrovų, iš jų 380 tūkstančių Vilniuje, 130 tūkstančių Kaune, 4500 Jonavoje ir kt.

  Antroji premija įteikta Jonavos „Naujienų“ laikraščio redaktoriaus pavaduotojai Irenai Nagulevičienei. Žurnalistė apdovanota už publikacijas, skatinančias konstruktyvų visuomenės, valdžios ir verslo bendradarbiavimą, stiprinančias regiono investicinį patrauklumą, apybraižas apie verslininkus ir kt.

  Tradiciniame, o šįkart – ir jubiliejiniame Spaudos baliuje, skirtame LŽS įkūrimo 85-mečiui, įteiktos ir svarbiausios šalies žurnalistų bendruomenės premijos. Vinco Kudirkos premija skirta Vidmantui Valiušaičiui už knygą ,,Kalbėkime patys, girdėkime kitus. Tragiškieji istorijos 1940 – 1941 metai“. Vytauto Gedgaudo premijos laureate už Žinių radijo laidų ciklą ,,Skriskime“ pripažinta Vilma Jankienė. Petro Babicko premija ir simbolinis mikrofonas skirtas ilgamečiam LRT radijo spaudos apžvalgininkui Juozui Šalkauskui.

  Spaudos baliuje dalyvavo Kauno ir Vilniaus miestų merai Andrius Kupčinskas ir Artūras Zuokas, apie 150 Vilniaus ir Kauno bei regioninės spaudos žurnalistų.

  RŽ inf.Skip to content