Suaugę dažnai ramina vaikus, kad patyčios baigsis kartu su mokyklos suolu. Tačiau, deja, tai ne visuomet tiesa. Priekabiavimas, žeminimas, persekiojimas, netgi smurtas yra gana dažnas reiškinys darbovietėse ne tik užsienio šalyse, bet ir Lietuvoje.
Mobingas – tikslinis, sisteminis, ilgesnį laiką pasikartojantis kolegų elgesys darbovietėse, kurio dažniausias tikslas – pažeminti, apjuokti kurį nors kolegą, sumažinti vertę, eliminuoti arba net atkirsti darbuotoją nuo bendradarbių.
Mobingo temą Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiančiame Personalo vadovų klube pristatė VDU teorinės psichologijos katedros doktorantė Milda Astrauskaitė. Susitikimo metu stengtasi identifikuoti mobingo atsiradimo priežastis bei pasekmes. Pasirodo, patyčios organizacijoje dažniausiai kyla dėl pavydo, žemos organizacijos kultūros, konkurencijos, noro valdyti, neaiškaus pasiskirstymo vaidmenimis.
Įsišaknijęs mobingas lemia ne tik fiziologinius ar psichosomatinius sutrikimus, stresą, baimę ar nemigą, dažnai turi ir tiesioginės įtakos pačiai organizacijai. Priekabioje aplinkoje padidėja darbuotojų kaita, išauga pravaikštų tikimybė, dėl sutrikusio bendravimo komandoje padaugėja neišspręstų problemų. Pasak lektorės Mildos Astrauskaitės, didžiausią įtaką tokiu atveju turi įstaigos vadovo palaikymas.
Susirinkusios Personalo vadovų klubo narės aktyviai dalyvavo diskusijoje, aptarinėjo konkrečius pavyzdžius.