• Naujienos
 • Penktasis regionų – Kaliningrado srities partnerių forumas

  Birželio 4-5 dienomis Kaliningrade vyko penktasis regionų – Kaliningrado srities partnerių forumas. Renginio dalyvius pasveikino Kaliningrado srities gubernatorius N. N. Cukanovas, Lietuvos, Lenkijos, Švedijos valdžios atstovai. Forumo metu buvo pateikta informacija apie tarptautinius Kaliningrado srities ryšius, valstybinę socialinės-ekonominės plėtros iki 2020 m. programą, ekologiją ir gamtos apsaugą. Vyko diskusijos apie pasienio bendradarbiavimo rezultatus ir plėtrą. Šios programos projektuose dalyvauja Kaliningrado srities, Lenkijos ir Lietuvos organizacijos ir įmonės. Taip pat aktyviai buvo diskutuojama ir keičiamasi patirtimi apie energijos panaudojimo efektyvumo didinimą, atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimą, inovacijų ir verslo plėtrą.

  Kaliningrado sritis turi 19 partnerystės sutarčių su užsienio šalių regionais. Ne visos jos veikia taip efektyviai, kaip buvo tikėtąsi. Todėl dabar daugiau galvojama apie bendradarbiavimo efektyvumo didinimą, o ne naujų sutarčių pasirašymą. Kybartų pasienio poste pradeda veikti išankstinė sienos perėjimo registracija. Veikia „žalias“ pėsčiųjų koridorius su Lenkija, naudojamos elektroninės kortelės.

  Iki 2020 m. Kaliningrado srityje bus skiriama daug lėšų ir dėmesio verslo, infrastruktūros, turizmo plėtrai bei aplinkosaugai. Pradės veikti 5 pramoniniai ir 2 technologijų parkai. Atnaujinami automobilių ir vidaus vandens keliai, oro uostas.

  Kaliningrado srityje veikia prekybos ir pramonės rūmai, Užsienio investuotojų asociacija, Pramonininkų asociacija ir kitos organizacijos, atstovaujančios verslo interesams.

  Kaliningrado srityje yra apie 170 nuotekų valymo įrenginių. Deja, ne visi veikia, arba neatitinka šiandieninių ekologijos reikalavimų. Todėl projektuojami ir statomi nauji įrenginiai. Gegužės 17 d. patvirtinta nauja sąvartynų ir karjerų pertvarkymo programa. Yra įsteigtos 9 itin saugomos teritorijos, kuriose draudžiama arba ribojama gintaro kasyba.

  Parengė

  Tarptautinių ryšių vadybininkas

  Edmundas Cylikas

Skip to content