• Naujienos
 • Penktą kartą kviečia „Dizaino savaitė“

  Penktą kartą kviečia „Dizaino savaitė“

  Jau penktus metus iš eilės Kauną savaitei „okupuoja“ dizainerių, meno kūrėjų ir jų mylėtojų fiesta – „Dizaino savaitė 2016“! Festivalio organizatoriai Kaune – VšĮ „Interjero erdvė“, kurių vienas pagrindinių tikslų – skatinti platesnį dizaino panaudojimą gamyboje, komunikacijoje bei viešosiose erdvėse kaip svarbų faktorių šiuolaikinei visuomenės raidai.

  „Dizaino savaitės 2016“ organizacinės grupės vadovas Kaune ir VšĮ „Interjero erdvė“ bendrasteigėjas Giedrius Bučas pabrėžia festivalio svarbą visuomenei: „Dizaino savaitė – tai platforma, kur įvairūs menininkai, architektai, dizaineriai gali realizuoti save ir savo idėjas. Svarbiausias aspektas tas, jog sukurtas dizainas šio festivalio metu būna pristatytas visuomenei siekiant kiekvieną įtraukti ir išvystyti suvokimą, kaip dizainas gimsta ir koks jo procesas iki pardavimo.“

  2016-ieji – svarbūs metai Kaunui ir šio miesto meno žmonėms, nes Kaunas tapo pirmuoju Rytų ir Vidurio Europos miestu, kuriam suteiktas UNESCO Dizaino miesto statusas. „Dizaino savaitės 2016“ idėją palaiko bei skatina ir Kauno miesto savivaldybė, savo ruožtu įtraukdama festivalį į oficialų miesto renginių sąrašą.

  Pagrindinius „Dizaino savaitės“ renginius gegužės 2–8 d. šiemet rasite po vienu stogu – viename žinomiausių Kauno tarpukario pastatų – „Pienocentro“ rūmuose. Viršutiniuose aukštuose visą savaitę vyks parodos, seminarai, konferencijos, pristatymai, kūrybinės dirbtuvės, užsiėmimai vaikams ir, be abejo, tris dienas trunkanti Lietuvos mados dizainerių mugė „KODAS|477“, kurioje lankytojai galės įsigyti dizainerių kūrybos, rankų darbo gaminių, „stilingo“ maisto ir t.t.

  Šiemet planuojama daugiau nei 30 įvairių parodų nuo „vintažinių“ baldų iki Nacionalinio Kauno dramos teatro afišų. Kūrėjai „Matyta Matyta“ perkels dalyvius į tarpukario laikmetį kurdami interjerą ir net kambarius, dekoruotus 1918–1939 m. laikotarpio baldais ir interjero detalėmis.

  Viena pagrindinių renginio idėjų bei aktualijų šiemet – antrinis dizainas, pritaikomas mūsų kasdienybėje: senos kėdės, indai, stiklo dirbiniai ir kiti nenaudojami daiktai paverčiami naujais baldais, interjero detalėmis, šviestuvais ir pan.

  Pirmąją gegužės mėnesio savaitę suomiai Henrik ir Isa Enbom – vieni pirmųjų antrinio dizaino atstovų Europoje, visuomenei pristatys suomių menininkų parodą „Real Life Playback“ („Tikro gyvenimo atgarsiai“). Prie antrinio dizaino idėjos suvokimo ir vystymo socialinis projektas „Kūrybos kampas 360“ kviečia prisidėti ir visuomenę – parodoje „SENA yra NAUJA“. Išlaisvinant vaizduotę, visi menininkai, meno mylėtojai ir kūrybingi žmonės kviečiami kurti savo objektą – suteikti senam daiktui naują paskirtį ar išvaizdą. Originaliausi, stilingiausi ar nepriekaištingai buityje pritaikomi daiktai ir instaliacijos ,sukurtos iš senų ar tiesiog nebenaudojamų daiktų, bus eksponuojami „Dizaino savaitės“ metu atsidarysiančioje „SENA yra NAUJA“ parodoje.

  Jungtys tarp praėjusio laiko bei šių dienų visuomenės bus puikiai iliustruojamos net keletoje vyksiančių dirbtuvių. Kaip antai, Kauno Nemuno krantinės atgaivinimo iniciatyva „TẽKA: Kauno kultūrinio gyvenimo priartėjimas prie vandens“ bei kūrybinės dirbtuvės su NYKOKA projekte „Veidasienė“, kur kiekvienas dalyvis bus kviečiamas kurti bei prisidėti prie kultūros svarbos suvokimo bei savo ir visuomenės švietimo. Visos savaitės metu taip pat rasite kūrybinių dirbtuvių vaikams ir galėsite dalyvauti ir įgauti floristikos, emalio ar veltinio gamybos pradmenų.

  „Kauno foto klubas“ su iniciatyvos autoriumi fotografu Regimantu Meilučiu pristatys unikalų projektą – ant vienos iš „Pienocentro“ pastato lauko sienų bus eksponuojamas didžiausias cianotipijos darbas Lietuvoje – „Gyvybės medis“.

  Festivalio tradicija tapęs projektas „Dizainovacija“ vėl atnaujins daugelio Kauno Laisvės alėjoje bei senamiestyje įsikūrusių kavinių bei parduotuvių vitrinas.

  Kauno kino centras „Romuva“ jau antri metai taip pat įsilieja į „Dizaino savaitės“ sūkurį Kaune. Šiemet stilingo kino programą sudaro filmai, apdovanoti už geriausią filmo ar kostiumų dizainą. Organizacija „Gražinkime Kauną“, vadovaujama Dainiaus Lanausko, pakvies į ekskursiją „Kaunas – dizaino miestas“, kurios metu visi norintys galės susipažinti su tarpukario ir šių dienų Kauno architektūra iš arčiau. Taipogi bendruomenės „Ekskursas“ atstovai siūlys nutolti nuo įprasto ekskursijų formato ir istoriją, meną bei kultūra atrasti unikaliose „Pienocentro“ rūmų erdvėse.

  Detalią programą galite rasti dizainosavaite.lt

Skip to content