• Pažymima pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena

  Šiais metais Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena – balandžio 28-oji – pirmą kartą pažymima ir kaip oficiali atmintina Lietuvoje data.

  Vis akivaizdžiau suvokiama, kad saugus darbas – neatsiejama visaverčio darbo dalis. Jeigu darbas ir gerai apmokamas, tačiau nesaugus, jo negalima laikyti visaverčiu darbu. Jei žmogus dirba laisvomis sąlygomis, bet rizikuoja sveikata – toks darbas nėra visavertis darbas. Jeigu darbo sutarties sąlygos geros, bet darbas kenkia žmogaus sveikatai ir gerovei, tokio darbo taip pat negalima laikyti visaverčiu.

  Iki šiol Lietuvoje kasmet apie 4000 žmonių patiria nelaimingus atsitikimus darbe, iš jų iki 200 – žūsta arba sunkiai susižaloja. Mūsų šalyje 1992-2017 metais darbe žuvo ir sužalota apie 83 tūkst. žmonių.

  Minėdama Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną, jau dvyliktus metus Valstybinė darbo inspekcija (VDI) įvairiais renginiais skatina darbuotojus ir darbdavius daugiau dėmesio skirti nelaimių darbe prevencijai, žinių apie saugų darbą sklaidai, visus aktyviau įsitraukti ugdant ir įtvirtinant saugaus darbo kultūrą.

  Ir šiais metais rengiamos VDI Pavasario konsultacijos, kurių metu inspektoriai vyksta į įvairias vietoves, savivaldybes, seniūnijas, susitinka su įmonių, padalinių vadovais, specialistais, darbuotojais, profesinių sąjungų atstovais, konsultuoja darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo teisės klausimais. Įvertindama, kaip svarbu diegti saugaus darbo principus nuo mažų dienų, VDI šią savaitę nemažai bendraus su moksleiviais: šalies mokyklose, gimnazijose darbo inspektoriai ves daug saugaus darbo pamokų.

  Kviečiame susipažinti su visa informacija ir planuojamų renginių grafiku prieduose.

  VDI_PSSD_grafikas’18.doc
  laiškas soc. partneriams.pdf

Skip to content