• Paslaugų ir gaminių dizaino sprendimams diegti – 1,5 mln. eurų ES investicijų

  Labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių gaminių ir paslaugų dizaino sprendimams diegti skirta solidi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų suma. Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius įsakymu skyrė beveik 1,5 mln. eurų finansavimą 167-iems projektams pagal priemonę „Dizainas LT“. Šios investicijos suteiks galimybę Lietuvos įmonėms diegti netechnologines inovacijas, pritaikant originalius gaminių ar paslaugų dizaino sprendimus, ir taip padidinti produktų ir paslaugų patrauklumą, gamybos procesų produktyvumą ir paklausą tiek vidaus, tiek užsienio šalių rinkose.

  Didžiausia finansavimo suma – 10 tūkst. eurų – skirta 67 projektams, mažiausia – 3,018 tūkst. eurų – 1 projektui.

  Lietuvos įmonės ES investicijas ketina panaudoti kurdamos maisto produktų (duonos, tortų, ledų, šokolado, saldainių, arbatos), kūno higienos prekių (veido, plaukų kosmetikos), dailės dirbinių, žemės ūkio prekių (trąšų, pašarų) pakuotes.

  ES investicijų gavusios įmonės kurs baldų, interjero, drabužių, žaidimų, automobilių prekių, apsaugos sistemų dizainą.

  Lietuvos įmonės taip pat projektuos saulės jėgaines, teiks sandėliavimo, skalbimo ir žemės ūkio technikos nuomos paslaugas, investuos į planavimo, konsultavimo ir optimizavimo paslaugų dizainą.

  Per 2014–2020 metų laikotarpį pagal priemonę „Dizainas LT“ numatyta investuoti 5,79 mln. eurų ES investicijų.

  Su ūkio ministro įsakymu galima susipažinti adresu http://ukmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/es-parama-1/2014-2020-m/dizainas-lt
  .

Skip to content