• Naujienos
 • Paskata jauniems kaimo žmonėms

  Rūmų narys, Marijampolėje prieš keletą metų susikūrusi Všį „Sveikatingumo idėjos“ nutarė padėti kaimiškosiose vietovėse gyvenančiam jaunimui. Viešbutyje „Mercure Marijampolė“ surengtame susitikime organizacijos lyderiai kalbėjo, kaip parengti ir realizuoti įvairius projektus, kaip savo svajones ir idėjas paversti realiomis veiklomis, kaip užmegzti ryšius su užsienyje gyvenančiais veikliais bendraamžiais. Susitikime, į kurį jaunimas susirinko ne tik iš Marijampolės, bet ir Kalvarijos, Vilkaviškio, Kybartų, Prienų, Kauno bei kitų savivaldybių ir rajonų, daug kalbėta apie ES programą „Veiklus jaunimas“ bei ją pakeitusią programą „Erasmus“ ir jos galimybes.

  Pasak vieno iš „Sveikatingumo idėjos“ lyderių bei šio renginio organizatorių, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo direktoriaus Andriaus Jasinskio, didmiesčių jaunimui yra daugiau savirealizacijos galimybių, ten veikia įvairios organizacijos, galinčios jiems pagelbėti. O štai kaimo jaunimui vieninteliai konsultantai dažnai tėra bendruomenių vadovai. Provincijos jaunimui vis dar stinga ryžto patiems imtis iniciatyvos, rasti įdomių veiklų, domėtis, kaip įgyvendinti ES remiamus projektus.

  „Kadangi mūsų organizacija jau pramynė šiuos kelius, pavyko įgyvendinti nemažai įdomių projektų, tad nusprendėme pagelbėti kaime gyvenantiems jauniems žmonėms realizuoti save ir savo idėjas pagal programą ,Erasmus+‘. Pagal šią priemonę jauni žmonės gali tobulinti savo kompetencijas, pažinti kitas kultūras, mokytis vieni iš kitų bei atskleisti juos dominančias temas. Programoje gali dalyvauti švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto sričių organizacijos. Iki šiol Marijampolės regione programa „Veikius jaunimas“ padėjo įgyvendinti daug įvairių iniciatyvų, kurių metu vyko konferencijos, mokymai, jaunų žmonių susitikimai su verslo, kultūros, politikos, mokslo atstovais, organizuota tarptautinė ekologinė stovykla, sveiką gyvenseną propaguojantys renginiai. Kaimiškosiose vietovėse gyvenantiems jauniems žmonėms pasiūlėme: jei norite susitikti su jaunimu iš skirtingų šalių ir kartu dalyvauti bendroje veiklos programoje, jei norite pokyčių savo aplinkoje, esate girdėję apie savanorystę arba jau savanoriaujate savo vietos bendruomenėje ir norėtumėte išbandyti tarptautinę, jei nežinote, ar jūsų komandos idėja atitinka programos tikslus ir prioritetus, jei svarstote, ką galite veikti su savo bendraminčių grupe šiuos ir visus kitus rūpimus klausimus padės atsakyti „Sveikatingumo idėjos“ konsultantai. Šis susitikimas – startinis renginys pradedant įdomius darbus, kuriuos padėsime realizuoti kaimo jaunimui“, – tikino A. Jasinskis, vienas pirmųjų Marijampolėje parengęs ir sėkmingai įgyvendinęs jaunimui skirtus projektus.

  Vaida Kelerytė, Vladas Polevičius ir Raimonda Bogužaitė į renginį atvykusiems jauniems žmonėms pristatė veiklas, projektus, renginius, kuriuos per pastaruosius metus jie organizavo ir vykdė. Ramūnas Burokas supažindino su finansinėmis įvairių projektų įgyvendinimo galimybėmis. Vėliau jaunimas pasiskirstė grupelėmis ir individualiai su konsultantais – savo bendraamžiais – aptarė, ką norėtų ir galėtų ateityje įdomaus ir prasmingo nuveikti.

  Iš Jungėnų (Kalvarijos sav.) į šį renginį atvykusi Sandra Žakaitė pasidžiaugė, kad atsirado galimybė įgyti naujų žinių apie įvairias veiklas, kuriose gali dalyvauti ir provincijos jaunimas, be to, visa tai nemokamai. „Manau, jog bus įvairių idėjų, kurias grįžę aptarsime savame rate ir, padedami didesnę patirtį turinčių bendraamžių, jas įgyvendinsime“, – tikino aktyvi savo krašto jaunimo atstovė.

  Kalvarijos sporto centro direktorius Edvardas Venslova apgailestavo, kad jam jau per 30 m. ir jis jau nepatenka į tą jaunimo kategoriją, kuriai skirtos visos šios veiklos, bet jis mano, jog turės puikią galimybę kaip vadovas burti jaunus žmones ir padėti jiems organizuojant sportinius kultūrinius renginius.

Skip to content