• Naujienos
 • Palestinos verslo delegacijos vizitas Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslo bendruomenė kovo 14 d. susitiko su Palestinos ekonomikos ministru Khaled Osaily ir Palestinos verslo bendruomenės lyderiais, aptarė ekonominių santykių plėtrą ir verslų bendradarbiavimo galimybes.

  „Palestina – kol kas dar neatrasta rinka daugeliui mūsų verslų. Yra įmonių, kurios turi tvarius ilgalaikius verslo ryšius su Palestinos įmonėmis, tačiau potencialo bendradarbiavimui yra tikrai daugiau!“, – sveikindamas atvykusią delegaciją kalbėjo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius.

  Kaunas IN direktorius Tadas Stankevičius garbiems svečiams iš Palestinos pristatė Kauno regiono ekonominę ir investicinę aplinką, plėtros planus. Delegacija itin susidomėjo Kauno laisvąja ekonomine zona (LEZ), bendradarbiavimo galimybėmis ir dalijimusi gerąja patirtimi.

  Palestinos verslo delegacijos nariai pristatė Lietuvos įmonių atstovams jų atstovaujamus verslo sektorius, teiravosi apie labiausiai juos dominančius lietuviško maisto produktus, domino Lietuvos turimos vandens bei kitos maisto pramonės technologijos.

  Po oficialiosios vizito dalies, Kauno PPA rūmuose vyko ir individualūs, iš anksto suplanuoti B2B susitikimai, kuriuose dalyvavo net 18 Lietuvos įmonių, siūlančių savo gaminius ir paslaugas. Grįžtamasis ryšys džiugina – yra jau pradėjusių derybas!

  Vizito Kaune metu delegacija taip pat aplankė vieną didžiausių sausų pusryčių ir užkandžių gamintojų Baltijos šalyse – UAB „Naujasis Nevėžis“. Platus įmonės eksporto tinklas apima daugiau nei 60 šalių visame pasaulyje. Pradedant kaimynėmis šalimis – Latvija, Lenkija ir baigiant tokiomis egzotiškomis, kaip – Mauricijus, Pietų Afrikos Respublika, Australija ir kt. Delegacijos nariai buvo sužavėti ir kvietė bendradarbiauti.

  2022 m.  Lietuvos ir Palestinos prekybos apyvarta siekė beveik 3 mln. Eur. Lietuva eksportuoja mineralinį kurą, muilą, skalbiklius ir maisto produktus. Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų į Palestiną eksportuota už 217,6 tūkst. Eur (salyklo ekstraktas, maisto produktai iš miltų, kruopų, rupinių, krakmolo arba salyklo ekstrakto). Eksporto struktūroje pagal Palestina buvo 129 vietoje iš 152 eksporto partnerių.

Skip to content