• Naujienos
 • „Omnitekse“ – pažintis su inovatyvia gamyba ir naujais nariais

  „Omnitekse“ – pažintis su inovatyvia gamyba ir naujais nariais

  Besirenkant į rūmų klubą vienoje pažangiausių ir žinomiausių Kauno trikotažo įmonių „Omniteksas“, daugelis pirmiausia užsuko į naująją Raudondvario plente, prie įmonės, atidarytą firminę parduotuvę. Joje – ne tik didžiausias „Natali Silhuette“, „Dressed in Green“, „Thermowave“ bei „Pura“ gaminių pasirinkimas, bet ir itin patrauklios – gamintojo kainos. Neretai parduotuvėje taikomos nuolaidos, vyksta išpardavimai.

  Kaip bebūtų keista, nemažai daliai rūmų narių buvo naujiena, kad kauniečiai gamina itin kokybiškus trikotažo gaminius žiemos sportui ir aktyviam laisvalaikiui. „Termowave“ gaminiai apsaugos jus nuo peršalimo ar perkaitimo, nes specialios medžiagos tiesiog išgarins jūsų šilumos perteklių ar prakaitą į išorę. Žiemą pakanka pirmojo ir antrojo sluoksnio drabužių bei lengvos striukės – tikrai nesušalsit“, – aiškino bendrovės generalinė direktorė, 2012 m. Lietuvos metų verslininke pripažinta Audronė Pocienė.

  Bendrovė įkurta 2001 m. Jos ištakos – trikotažo gamintoja „Silva“, Vilijampolėje pradėjusi veikti dar 1928 m. Visą šį laikotarpį kaupta gamybinė patirtis, kai kurie pastatai ir dalis įrangos kūrybingai naudojama ir dabar. „Mes išsaugojom visą trikotažo gamybos procesą – mezgimą, dažymą ir taurinimą, gaminių kūrimą, konstravimą, sukirpimą, siuvimą, pakavimą ir pardavimą. Tai sudėtinga, aukštos kvalifikacijos ir kūrybiškumo reikalaujanti gamyba. Beveik visos Lietuvos trikotažo mezgyklos žlugo. Mums sunkiai, per nuosmukius ir krizes, pavyko išlaikyti gamybą, nes išsaugojome ne tik įrangą, bet ir patyrusius žmones“, – ekskursijos po įmonę metu pasakojo bendrovės pirkimų direktorius Vydas Damalakas. – Patirtis ir tęstinumas tekstilėje itin svarbu. Gali turėti moderniausią įrangą, automatiką, bet be patyrusių darbuotojų ji nieko nereiškia, fabrikas neveiks“.

  Šiuo metu įmonėje dirba maždaug 360 žmonių, apyvarta siekia apie 38 mln. Lt. Produkcija eksportuojama daugiausiai į Skandinaviją. Įmonės strategija – gaminti geros kokybės trikotažo produkciją, užtikrinant kuo mažesnį poveikį aplinkai ir racionalų gamtos išteklių naudojimą bei naudą žmogaus sveikatai. Todėl kuriami „draugiški gaminiai ir vos gimusiems kūdikiams, ir vyresniems, bet kokio amžiaus žmonėms. „Mes nesiveliame į konkurencinę kovą. Mes tiesiog lankstesni, greitesni. Be to, kai pasiūla didžiulė, žmonės perka gaminius su istorija“, – pabrėžė V. Damalakas.

  Rūmų klube tradiciškai buvo pasveikinti nauji nariai. Kauno PPA rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis nario pažymėjimus įteikė Vilkijos žemės ūkio mokyklos, UAB „Adres“, UAB „Kelmukai“, UAB „Lognet“, UAB „Verslo langas“, AB „Citadele bankas“ Kauno skyriaus, UAB „Kurantas“, UAB „Intermetal“, UAB „Stilonas“, UAB „Ambertonas“ vadovams.

Skip to content