• Naujienos
 • Nuo balandžio – efektyvesnės užsieniečių įdarbinimo procedūros

  Nuo šių metų balandžio 1 d. keičiasi dokumentų nacionalinei vizai gauti pateikimo tvarka į Lietuvą atvykstantiems dirbti užsieniečiams. Užsieniečiai prašymą dėl vizos darbo pagrindu išdavimo galės pateikti tik per Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes ar konsulines įstaigas.

  Tokiu būdu siekiama kontroliuoti užsieniečių, vykstančių dirbti į Lietuvos Respubliką, srautus, taip pat norima išvengti situacijų, kai užsieniečiai į Lietuvą vyksta tarpininkų, o ne tikrųjų darbdavių kvietimu. Atsižvelgus į tai, kad užsienietį ketinanti įdarbinti įmonė tarpininkavimo raštą dėl nacionalinės vizos išdavimo pateikia elektroniniu būdu ir tarpininkavimo rašto nereikia užsieniečiui persiųsti paštu, užsienietis iškart gali Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai teikti dokumentus dėl daugkartinės nacionalinės vizos išdavimo, o atvykęs į Lietuvą gali iš karto pradėti dirbti. Tokiu būdu Lietuvos darbdaviai galės greičiau įdarbinti trūkstamus specialistus.

  Atsižvelgus į išaugusį užsieniečių teikiamų prašymų išduoti nacionalinę vizą darbo pagrindu kiekį, toks užsieniečių srautų paskirstymas padės reguliuoti Migracijos departamento ir migracijos tarnybų darbo krūvį, susijusį su prašymų priėmimu ir sprendimų dėl daugkartinių nacionalinių vizų ir leidimų gyventi išdavimu.

  „Tai svarbus žingsnis, kuris leis pagreitinti dokumentų tvarkymo procedūras, taip pat padarys jas patogesnes į Lietuvą dirbti atvykstantiems užsieniečiams bei palengvins įdarbinimo procesą trūkstamus specialistus samdantiems darbdaviams. Nuostatų įsigaliojimas užkirs kelią tarpininkavimo verslui, kuris įkaitino migracijos sistemą, ir pagreitins procedūras kuriantiems realią pridedamąją vertę Lietuvoje“, – tvirtina vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys.

  Pažymėtina, kad Lietuvoje prašymą išduoti nacionalinę vizą ir toliau galės pateikti užsieniečiai, kurie atvyksta į Lietuvą dirbti įmonėje iš Patvirtinto įmonių sąrašo, ir turi profesiją, įtrauktą į Lietuvos darbo biržos direktoriaus patvirtintą trūkstamų profesijų sąrašą, jeigu pastarųjų 12 mėnesių laikotarpiu užsieniečiui nebuvo išduota daugkartinė nacionalinė viza ar leidimas laikinai gyventi kaip atvykstančiam į Lietuvą dirbti kitame juridiniame asmenyje.

  Tik Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai užsienietis turėtų teikti dokumentus tuo atveju, jei yra komandiruojamas į Lietuvos įmonę, tai yra jei užsienietis yra užsienio valstybėje, kuri nėra ES ar Europos laisvosios prekybos asociacijos narė, įsteigtos įmonės nuolatinis darbuotojas ir yra šios įmonės atsiunčiamas laikinai dirbti į įmonę Lietuvoje pagal tarp šių įmonių sudarytą sutartį dėl paslaugų teikimo ar darbų atlikimo kaip specialistas pagal turimą profesinę kvalifikaciją.

  Nuo 2017 m. sausio 1 d. iki 2017 m. kovo 15 d. darbo pagrindu pateikti 2973 prašymai išduoti daugkartinę nacionalinę vizą, 2018 metais tuo pačiu laikotarpiu – 6902 prašymai išduoti nacionalinę vizą.

Skip to content