• Naujienos
 • „Novameta“ persikėlė į 3 kartus didesnę gamyklą Kaune

  Viena didžiausių nerūdijančio plieno profesionalios virtuvės įrangos gamintojų Lietuvoje ir Europoje UAB „Novameta“ oficialiai pristatė naują net 17 000 kvadratinių metrų gamyklą bei įrangą.

  Augantys užsakymai paskatino investuoti į gamyklą

  Pasak UAB „Novameta“ generalinio direktoriaus Mindaugo Jonuškio, persikėlimą į net 3 kartus didesnę gamyklą lėmė keletą paskutinių metų vykęs nuoseklus ir ženklus užsakymų augimas bei matomas gamybinis potencialas ateityje.

  „Paskutinius 3 metus augome po 25% kasmet, plėtėme eksporto kryptis ir šiandien eksportuojame daugiau nei į 20 skirtingų pasaulio rinkų. Mes tiesiog išaugome savo ankstesniąją gamyklą, todėl, norėdami patenkinti rinkos paklausą bei didinti gamybinius pajėgumus, turėjome keltis į didesnę erdvę ir toliau investuoti į technologijas.

  Vien tik šių metų investicijos viršija 8 mln. eurų.  Pakeitėme ne tik patalpas, bet ir atsinaujinome technologiškai. Mūsų kryptis yra pramonė 4.0, tad, dirbdami ta linkme, įdiegėme itin modernią lazerinę ir kitą technologinę įrangą, kuri į vieną pusiau automatizuotą liniją leidžia apjungti keletą skirtingų įrengimų.

  Šis gamybinių procesų robotizavimas, automatizavimas ir skaitmenizavimas stiprina mūsų konkurencinį pranašumą – sudėtingus, personalizuotus užsakymus gaminti kokybiškai ir itin greitai. Iki naujos įrangos papildymo kai kurie lankstymo darbai trukdavo 5-6 kartus ilgiau nei dabar. Pavyzdžiui, anksčiau naudotomis juostinio pjovimo staklėmis vamzdis buvo pjaunamas apie 60 sekundžių, dabar šis procesas, naudojant vamzdžių lazerinio pjovimo stakles „Trumpf TruLaser Tube 5000“, sutrumpėjo net 6 kartus – iki 10 sekundžių.

  Kiekvieną mėnesį mes padarome apie 100 000 skirtingų detalių, tad komunikacija tarp pačių staklių padeda daug efektyviau ir paprasčiau valdyti itin didelius informacijos srautus“, – naujas technologijas pristato kompanijos vadovas.

  Didžiausias iššūkis – itin greitas persikėlimas

  Kaip vieną sudėtingiausių iššūkių, keliantis į naujas gamybines patalpas, M. Jonuškis įvardino itin trumpą kraustymosi laiką.

  „Patalpų pirkimo sutartį pasirašėme gruodžio mėnesį, tad visiems persikraustymo darbams turėjome apie pusantro mėnesio. Esame gamybinė įmonė, kuri konkuruoja pasauliniu mastu savo užsakymų kokybe ir greičiu, tad nepertraukiama gamyba arba minimalus jos stabdymas yra mūsų prioritetas.

  Labai didžiuojuosi savo kolektyvu, nes mūsų darbas buvo sustojęs tik savaitei. Komandai pavyko greitai suprojektuoti, suplanuoti, perkelti turimą įrangą, gamybą papildyti naujomis technologijomis ir viską sustyguoti. Pasiekėme nepaprastą rezultatą. Esu labai dėkingas tiek mūsų darbuotojams, tiek ir klientams, kurie suprato, kad bus šioks toks adaptacijos periodas iki kol sugrįšime iki ankstesnių savo pajėgumų ir galėsime vėl pradėti juos didinti“, – sako jis.

  M. Jonuškio teigimu, artimiausi keliami tikslai – tolimesnis gamybos augimas ir ėjimas į Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) bei Artimųjų Rytų rinkas.

  „Paskutinius metus „Novameta“ sparčiai augo, tačiau didesniu tempu tai daryti trukdė per mažos mūsų patalpos. Paklausa gaminamai produkcijai yra labai didelė. Šiemet kaip ir ankstesniais metais keliame strateginį tikslą augti 25%, tačiau visada reikia atsižvelgti ir į rinką. Esame vieni didžiausių gamintojų Europoje ir turime didžiausią konstruktorių skyrių, kuriame savo srities profesionalai kasdien projektuoja unikalius gaminius, o jų idėjas įgyvendina pažangi gamyba su patyrusiu personalu. Tai lemia, kad mus renkasi vieni didžiausių distributorių Europoje, o mūsų produkcija atsiduria „Hilton“ ar „Radisson“ 4-5 žvaigždučių viešbučiuose, restoranuose ar didelėse korporacijose kaip „Microsoft“, „Google“ ar „Rolls Royce“, kurios įrenginėja maitinimo taškus darbuotojams.

  Kalbant apie artimiausias plėtros kryptis, norime tvirčiau žengti už Europos ribų. Galima išskirti JAV rinką, kurioje jaučiamas didelis susidomėjimas mūsų A klasės ekologiškais ir energetiškai efektyviais šaldomais stalais bei kitais gaminiais. Taip pat artimųjų rytų šalis: Jungtinius Arabų Emyratus, Kuveitą, Saudo Arabiją ir kt.“, – artimiausius planus dėsto M. Jonuškis.

  Išskirtinės erdvės darbuotojams

  Įsigytos didelės patalpos ne tik perkėlė kompaniją į logistiškai itin patrauklią Kauno vietą – Ateities plentą, iš kurio per kelias minutes galima pasiekti greitkelį Vilnius-Kaunas,  bei atvėrė naujas gamybines galimybes, bet  tuo pačiu ir išplėtė administracines patalpas, kuriose poilsio zonai skirta virš 400 kvadratinių metrų.

  „Esame gamybinė įmonė, kuri nuolat auga. Praėjusiais metais turėjome 185 darbuotojus, dabar 207. Planuojame, kad po metų augsime bent 10%, o 2020 m. reikės jau nuo 30-35 darbuotojų kasmet. Visgi, vadovaujamės principu, kad čia dirbti turi būti malonu, todėl į tai investuojame. Dažnai atėję svečiai nustemba, kad „gamybininkai“ turi biliardo, stalo teniso ar stalo futbolo stalus. Viena kūrybinė kompanija net juokavo, kad čia norėtų išsinuomoti patalpas.

  Tačiau mes tikrai norime, kad visiems būtų gera ir malonu daryti kasdienį darbą, nes darbo vietoje praleidžiame labai daug laiko. Tad savo darbuotojams įrengėme ne tik laisvalaikio zoną ir terasą ant pastato stogo, bet ir suplanavome muziejų, biblioteką, tylos zoną. Jei komanda turės daugiau idėjų, manau tikrai galėsime įgyvendinti ir jas.

  Taip pat prieš kelis metus pradėjome naują motyvavimo sistemą, kurioje ilgiau kompanijoje dirbantys žmonės gali pasinaudoti ne 4-iomis, o 5-6-iomis apmokamų atostogų savaitėmis“, – teigia M. Jonuškis.

  UAB „Novameta“ šiuo metu dirba 21 rinkoje ir kasdien pagamina įrangą 5-6 profesionalioms virtuvėms.

Skip to content