• Naujienos
 • Nedarbo nėra, yra nenoras dirbti

  Nedarbo nėra

  Tokios mintys nuskambėjo Raudondvario oranžerijoje įvykusioje verslo popietėje „Kaip sumažinti nedarbo lygį Kauno rajone“.

  Į renginį atvyko Kauno rajono savivaldybės, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Kauno teritorinės darbo biržos, Aleksandro Stulginskio universiteto, Kauno kolegijos vadovai, mokslininkai, verslininkai.

  Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pastebėjo, kad per metus registruotas nedarbas Kauno rajone sumažėjo nuo 8,6 iki 6,8 proc. Jaunimo iki 29 metų nedarbas siekia dar mažiau – 3,2 proc. „Labiausiai nedarbo mažėjimui įtakos turi stipri ir socialiai atsakinga verslo bendruomenė“, – pabrėžė meras.

  Renginyje dalyvavę verslininkai tvirtino, kad Lietuvos švietimo sistema yra praradusi ryšį su gyvenimu. Inovacijomis ir kokybiška produkcija pasaulyje žinomos „Garlitos“ siuvimo įmonės vadovas Juozas Martikaitis pasakojo, kad per 20 veiklos metų iš profesinių mokyklų nesulaukė nė vieno siūlymo bendradarbiauti rengiant siuvėjas. Nusivylęs švietimo sistema verslininkas dažnai pats imasi profesinio rengimo. „Via Baltica“ restorano savininkas Vytas Čičelis ir kiti verslininkai kritikavo, jų nuomone, pernelyg liberalią pašalpų sistemą. „Nedarbo nėra, yra nenoras dirbti“, – kalbėjo verslininkai.

  Pasak Aleksandro Stulginskio universiteto rektoriaus prof. dr. Antano Maziliausko, ryšys su darbdaviu būtinas jau studijų metu. ASU siekia, kad studentas ateitų į verslą jau pasiruošęs dirbti. Yra 5 inkubuojamos studentų įmonės, imitacinės verslo praktinio mokymo įmonės. ASU statomas komunikavimo ir technologijų centras, kuriame bus tyrimų laboratorijos su moksline įranga. Tai 150 mln. Lt investicija. Prie rinkos poreikių taikomos naujos studijų programos.

  Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų asociacijos vadovas Alvydas Grevas mano, kad Lietuvoje per daug universitetų ir profesinių mokyklų (74 mokyklos, 45635 mokiniai), iš kurių daugelis apgailėtinos būklės, jų finansavimas silpnas.

  Kauno kolegijos vadovas Mindaugas Misiūnas mato esminę problemą jau mokyklose, kuriose reikėtų suaktyvinti karjeros planavimą. Dabar vaikai eina arba jau pramintu keliu, arba renkasi paklausiausias profesijas.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis pažadėjo su verslo bendruomene apibendrinti išsakytas mintis ir numatyti konkrečias priemones, padėsiančias spręsti opias darbo rinkos problemas.


Skip to content