• Naujienos
 • Nauji tiltai tarp Lietuvos ir Taivano

  Kauno PPA rūmuose trečiadienį svečiavosi Taipėjaus misijos Latvijoje vadovas Andy Chin. Kartu su Lietuvos PPA rūmų asociacijos prezidentu B. Žemaičiu bei regiono verslo atstovais aptartas glaudesnis šalių bendradarbiavimas, prekybos, investicijų bei turizmo skatinimo priemonės. Už suorganizuotą Taipėjaus misijos vizitą Kaune dėkojame Seimo nariams Aušrai Papirtienei ir Gediminui Vasiliauskui, Parlamentinių ryšių su Taivanu grupės nariams.

  Europos Sąjunga (ES) yra ketvirta Taivano prekybos partnerė ir pastaraisiais metais didžiausia investuotoja Taivane. Tuo tarpu tik 1 proc. Taivano investicijų užsienyje atkeliauja į ES, daugiausiai į Vokietiją, Nyderlandus bei Didžiąją Britaniją. Susitikimo metu diskutuota, kaip atkreipti Taivano investuotojų dėmesį į Lietuvą ir kitas Baltijos šalis bei paskatinti investicijas į šį regioną. Anot misijos vadovo Andy Chin, dvišalis ES-Taivano investicijų susitarimas (EU-Taiwan bilateral investment treaty) turėtų teigiamą įtaką tiek investicijų pritraukimui, tiek aktyvesnei tarptautinei prekybai, todėl jis ragina Lietuvą bei jos verslininkus palaikyti šį susitarimą ir išreikti nuomonę Europos Komisijai paskelbus viešas konsultacijas.

  Prekybiniai Lietuvos ir Taivano ryšiai silpni – eksportas į Taivaną nesiekia 0,1 % bendro Lietuvos eksporto, importas iš Taivano – sudaro kiek mažiau nei 0,2 %. Tačiau potencialas aktyvesniam bendradarbiavimui yra, ne tik prekybos, bet ir mokslinių tyrimų (MTEP) srityse. Dėl šios priežasties Taipėjaus misijos Latvijoje atstovai svarsto galimybę atidaryti atstovybę Lietuvoje, ir netgi galbūt Kaune!

  Regiono verslininkai jau dirba Taivano rinkoje ir mato galimybes plėtrai. Susitikime dalyvavęs UAB “KIKA group” atstovas dalijosi sėkmės istorija, kaip po 2 metų aktyvaus darbo įmonei pagaliau pavyko pradėti gyvūnų maisto prekybą Taivane. UAB “Naujasis Nevėžis” gaminamų sausų pusryčių jau galima rasti Taivano prekybos centrų lentynose, tačiau rinka didelė – įmonė ieško įvairių galimybių joje įsitvirtinti.

  Ir Jūsų verslą domina Taivano rinka? Norėtumėte apie ją sužinoti daugiau? Laukite seminaro apie bendradarbiavimo su Taivanu aspektus Kauno PPA rūmuose!

Skip to content