• Naujienos
 • Nauja regioninė politika turi būti grindžiama viešojo ir privataus sektoriaus partneryste

  Nauja regioninė politika turi būti grindžiama viešojo ir privataus sektoriaus partneryste

  Tokios išvados buvo prieita pirmą kartą Vidaus reikalų ministerijos Kaune surengtame Regioninės politikos pavasario forume, kuriame dalyvavo politikai, savivaldybių merai, verslo atstovai, mokslininkai.

  „Pagaliau politikų mąstysenoje įvyko aiški slinktis, kad regioninė politika negali būti formuojama nedalyvaujant verslui ir ji turi būti paremta viešojo ir privataus sektoriaus partneryste. Tai suteiks naują kokybės impulsą“, – sako forumo darbe dalyvavęs Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis.

  Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas įsitikinęs, kad regionų politika turi būti formuojama ne pavieniais sprendimais, bet sistemingai. Dėl jos krypties turi sutarti visos suinteresuotos šalys – ministerijos, savivaldybės, verslo ir nevyriausybinės organizacijos. „Neabejoju, kad mums pavyks rasti sumanius sprendimus ir juos įgyvendinti. Tik taip galime sugrąžinti gyvybę ir ambicijas į visas 60 savivaldybių“, – sakė vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys.

  „Kūrybinėse dirbtuvėse (darbo grupėse) buvo aptariamos skirtingos temos: centralizacija ar decentralizacija, verslo vaidmuo regiono planavime, pilotinės regioninės specializacijos iniciatyvos, subalansuota savivaldos, regiono ir valstybės plėtra, – pasakoja B. Žemaitis. – Mūsų darbo grupė svarstė naują pateiktą idėją – kurti Regionų rūmus, kurie koordinuotų įvairių valstybės institucijų – „Verslios Lietuvos“, „Investuok Lietuvoje“, MITA ir kitų – veiklą regionuose. Mes pateikėme nemažai argumentų, kad netikslinga kurti dar vieną struktūrą. Galimi paprastesni sprendimai – šią funkciją patikėti VRM Regioninės politikos departamento skyriams savivaldybėse, prekybos, pramonės ir amatų rūmams ar kuriamoms analogiškoms agentūroms kaip „Kaunas IN“.

  Forume buvo aptartos regioninės politikos problemos, sprendžiami paslaugų prieinamumo, verslo plėtros, regioninės specializacijos, nacionalinės ir vietos valdžios galios balanso klausimai. Forume kalbėjo europarlamentaras Bronius Ropė, rūmų narys, smulkusis „Tesla Motors“ akcininkas, Globalios Lietuvos lyderių tarybos narys Vladas Lašas ir kt.
Skip to content