• Naujienos
 • Nauja darbuotojų motyvavimo priemonė „Novametoje“

  Nauja darbuotojų motyvavimo priemonė „Novametoje“

  Rūmų prezidento Benjamino Žemaičio bendrovė UAB „Novameta “ įdiegė naują darbuotojų skatinimo sistemą – ilgina atostogas ilgiau dirbantiems įmonėje.

  „Pertvarkėme įmonės darbuotojų atostogų sistemą, – sako Mindaugas Jonuškis, „Novametos“ direktorius. – Tie, kurie dirba mūsų bendrovėje daugiau kaip 2 metus, vietoj 4 savaičių per metus galės atostogauti 5 savaites. Išdirbusiems „Novametoje“ daugiau kaip 4 metus atostogų trukmė pailgės iki 6 savaičių per metus.“

  Įmonės vadovas suskaičiavo, kad šiuo metu daugiau kaip 2 metus yra išdirbę įmonėje maždaug pusė darbuotojų. Dirbančiųjų daugiau kaip 4 metus dalis siekia beveik ketvirtadalį.

  Pono Jonuškio vertinimu, su tuo susijusios įmonės išlaidos atlyginimams padidės maždaug 3%, toji suma prilygs apie 1% įmonės metų apyvartos.

  „Taip, tai nemažos išlaidos, bet mes tai traktuojame kaip papildomą padėką mūsų žmonėms už indėlį į bendrovės veiklą, – pasakoja pašnekovas. – Mūsų įmonėje daug jaunų žmonių, matome, kaip jie trokšta per atostogas kuo daugiau pakeliauti. Manome, kad tokia papildoma motyvacija padės sumažinti darbuotojų kaitą, palengvins naujų darbuotojų paiešką.“

  Naujų darbuotojų paieška „Novametai“ aktuali dėl to, kad įmonė jau beveik dešimtmetį kasmet apyvartą augina 15–35%. Planuojama, kad šių metų bendrovės apyvarta vėl ūgtelės apie 25% ir pasieks 11 mln. Eur ribą.

  „Tai verčia nuolat plėstis ir priimti į darbą naujų žmonių, – vertina p. Jonuškis. – 2018 m. vėl planuojame 25–30% apyvartos augimą, tad teks priimti apie 40 naujų darbuotojų. Nuolat jų tiek daug ieškoti nėra paprasta. Bet mūsų įmonė yra gerai užsirekomendavusi darbo rinkoje, todėl šią problemą kol kas sprendžiame sėkmingai.“

  2017 m. antrojoje gruodžio pusėje „Novametoje“ dirbo 172 žmonės, metų pradžioje jų buvo 142.

  Įmonė ir anksčiau skyrė daug dėmesio darbuotojų darbo ir poilsio sąlygoms. Tokie dalykai kaip žaidimų kambariai, kuriuose galima žaisti stalo tenisą, stalo futbolą, kitus žaidimus, čia seniai ne naujiena.

  „Novametos“ apyvartą šiuo metu didina naujos rinkos – kaip tik šiuo metu bendrovė smarkiai plečia eksportą į Didžiąją Britaniją, Airiją, Prancūziją, Vokietiją. Didina apyvartą ir auganti pramoninių šaldytuvų gamyba. Ši sritis, kuri įmonėje yra gana nauja, auga kur kas sparčiau nei visi „Novametos“ pardavimai. Maždaug 90% visų pardavimų sudaro eksportas.

  „Novameta“ šiemet planuoja investuoti į robotų, lazerinę įrangą, IT infrastruktūrą, kitus atnaujinimus apie 1,5 mln. Eur.

  Plačiau: https://www.vz.lt/verslo-valdymas/2018/01/04/nauja-darbuotoju-motyvacija-kauno-bendroveje–papildomos-atostogos#ixzz53aYPw9OD

Skip to content