• Naujienos
 • Narių forumas: pasirengę ateičiai

  Narių forumas: pasirengę ateičiai

  Rūmai yra didžiausia ir geriausiai žinoma regiono verslo bendruomenė. Tai ne kartą buvo pabrėžta birželio 20 d. vykusiame narių forume. Šiame kontekste buvo aptariama, kaip bendruomenė apibūdina pokyčius organizacijoje, ką geriausiai vertina ir ko pasigenda prieš metus visuotinėje sesijoje nubrėžtose strateginėse kryptyse? Kokiems lūkesčiams siūlo teikti išskirtinį dėmesį?

  Minint Lietuvos valstybės 100-metį ir rūmų 93-ąsias įkūrimo metines, pirmasis forumo pranešimas buvo skirtas istorijai. Prof., ilgametis (1996–2012 m.) Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, garbės prezidentas Mečislovas Rondomanskas tarpukario rūmų istoriją papildė asmeniniais prisiminimais apie organizacijos atkūrimą ir raidą po 1991 m. Garbės prezidentas akcentavo rūmuose išsaugoti tai, kas svarbu: solidarumu ir tarpusavio pagarba pagrįstus santykius, konstruktyvų dialogą su valdžia, aktyvią bendrystę ir susitelkimą.

  Istorinėmis nuotraukomis iliustruotą M. Rondomansko pranešimą pratęsė prof. Simas Ramutis Petrikis, pirmasis regioninių Kauno rūmų prezidentas, dabar – garbės prezidentas. Jo manymu, būtina keisti rūmų įstatymą numatant visuotinę narystę ir perimant daugiau valstybės funkcijų. Šie žingsniai ypatingai sustiprintų rūmų įtaką ir pačią organizaciją.

  Generalinė direktorė Olga Grigienė daugiau kaip 80-čiai susirinkusių narių pateikė faktus ir skaičius apie 2017-2018 m. pirmojo pusmečio veiklą. Per tą laiką įvyko 152 klubų renginiai, 37 susitikimai su valdžios atstovais, 25 apskritojo stalo diskusijos, 12 verslo pusryčių, 14 konferencijų, 60 bendruomenės renginių, 74 seminarai, 11 tarptautinės partnerystės renginių, sudaryta 14 partnerystės sutarčių. Plėtojant projektinę veiklą, pateikta 10 naujų paraiškų. Rūmų atstovai dirba 58 darbo grupėse, per šį laikotarpį pateikta 73 pozicijos. Nuo 43 iki 54,9 proc. padidėjo palankiai rūmų veiklą vertinančių ne narių procentas. Nuo 19 iki 12,4 proc. sumažėjo rūmų narių, blogai arba patenkinamai vertinančių rūmų veiklą. Pernai sukurta socialiniuose tinkluose, rūmų paskyra Facebook turi daugiau kaip 1500 sekėjų.

  Vienas svarbiausių forumo klausimų – pasirengimas 2019 m. neeilinei generalinei asamblėjai, kurioje numatoma patvirtinti naujus organizacijos įstatus ir naują prezidento, viceprezidentų ir tarybos narių rinkimų tvarką. Pasak prezidento Benjamino Žemaičio, tai atsakingas etapas ruošiantis 2020 m. ataskaitinei-rinkiminei generalinei asamblėjai. Projekte numatoma, kad kandidatai būtų keliami likus 74 dienoms iki asamblėjos, anketų priėmimas baigtųsi likus 30 dienų. Visi kandidatai pateiktų savo motyvaciją ir patirtį, kurioje srityje turi daugiausiai kompetencijos ir kurią galėtų panaudoti rūmų valdyme. Kandidatai būtų skelbiami viešai likus mažiausiai 10 dienų iki asamblėjos.

  Forume nariai diskutavo apie savo lūkesčius ir siūlė naujas priemones įgyvedinant strategines kryptis. Daug dėmesio skirta rūmų įtakos didinimui, narystės vertės didinimui ir aktyvios bendrystės skatinimui. Viena geriausiai vertinamų – rūmų klubinė veikla. Joje dalyvauja 218 verslo atstovų. Nariai ypač atkreipė dėmesį į būtinybę aktyvinti lojalumo programą „Narys – nariui“. Ji veikia kaip tarpusavio konsultacijų ir pasiūlymų bei nuolaidų platforma: nariai dalijasi ekspertinėmis žiniomis, nemokamai konsultuoja. Nuolaidos ir patrauklūs pasiūlymai taikomi kitoms organizacijos narėms – įmonėms ir jų darbuotojams.

  Minint rūmų 93-ąjį gimtadienį, būriui ilgamečių narių įteikti „auksiniai“ nario pažymėjimai. Bendravimas tęsėsi rūmų sukakčiai skirtame furšete.

  Renginio nuotraukos

Skip to content