• Naujienos
 • Moterys ir verslas: sėkmingai suderinama

  Moterys ir verslas: sėkmingai suderinama

  Dėl kokių priežasčių moterys imasi verslo, ar jos gali būti sėkmingos vadovės, atsakingų projektų iniciatorės ir vykdytojos? Juk darbas ir profesinė karjera yra tik viena iš daugelio rolių, kurias moterys atlieka savo gyvenime. Apie tai, kaip moterims sekasi kurti ir išlaikyti verslus, ko moterys gali pasiekti bendradarbiaudamos, spalio 23 d. buvo diskutuota Birštono kurhauze.

  Į reprezentacinėje kurorto salėje surengtą susitikimą su Birštono ir Prienų rajono savivaldybių moterimis verslininkėmis bei vadovėmis atvyko Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Verslo moterų tinklo narės. Jas pasveikino merė Nijolė Dirginčienė. Susitikimo dalyvėms papasakojusi apie kurorte atliktus darbus, kuriant ir atnaujinant gyvenamąją, poilsio ir sveikatingumo infrastruktūrą, merė ne vieną viešnią iš Kauno paskatino susimąstyti apie galimybę kurtis kurorte, čia gyventi, auginti vaikus, kurti verslus.

  Kauno verslo moterų tinklo pirmininkė Fausta Puzanovienė mūsų krašto verslininkėms pristatė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų teikiamas paslaugas, paragino tapti Prienuose įkurtos rūmų verslo atstovybės narėmis. Šiame susitikime dalyvavo ir savo pavyzdžiu kitas moteris siekti lygių galimybių versle paskatino Prienų verslininkų klubo vadovė – UAB „Ekofrisa“ direktorė Lina Padvaiskienė.

  Prie Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų veikia įvairūs verslininkų klubai, tarp jų ir veiklos pradžią nuo 2008 m. skaičiuojantis Verslo moterų tinklas, kuris skatina moterų verslininkių bendradarbiavimą, verslo iniciatyvas, bendravimą neoficialioje aplinkoje. Pasak F.Puzanovienės, nuo pačių moterų išsikeltų tikslų priklauso, koks turiningas bus kartu po darbo praleistas laisvalaikis, kam jis bus skiriamas – mokymams, edukaciniams užsiėmimams, maloniems pašnekesiams prie kavos puodelio, susitikimams su moterimis verslininkėmis kituose miestuose ar pažintinėms išvykoms.

  Šis susibūrimas moterims verslininkėms sudarė sąlygas susipažinti, pakalbėti apie savo patirtį versle. Prienų rajono ir Birštono savivaldybėse nemažai moterų, įsisukusių į verslą, dirbančių vadovaujantį darbą. Tai – ir trijų bankų skyrių, parduotuvių, privačios vaistinės, visuomeninio maitinimo, sveikatos priežiūros ir sanatorinio gydymo įstaigų vadovės, parduotuvių, laidojimo namų, gėlių salono, įvairių smulkiųjų verslų savininkės, stambių gamybos įmonių direktorės.

  „Tulpės“ sanatorijos direktorė Liucija Patinskienė susitikimo dalyvėms pristatė „Tulpės“ sanatoriją, teikiamas sveikatingumo ir sveikatinimo paslaugas, naujoves ir ateities perspektyvas. Po susitikimo direktorė pakvietė verslo moteris pasilepinti procedūromis, atsipalaiduoti baseine. Pasak jos, daug dirbančioms moterims reikia rasti laiko pasirūpinti ir savo sveikata.

  Dalė Lazauskienė, Prienų ir Birštono laikraštis „Gyvenimas“
Skip to content