• Naujienos
 • Mokinių mokomųjų bendrovių konkurse – idėjų lietus

  Mokinių mokomųjų bendrovių konkurse – idėjų lietus

  Balandžio 14 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyko tradicinė tarptautinė Kauno mokinių mokomųjų bendrovių mugė, kurioje dalyvavo 43 MMB iš Kauno ir Alytaus regionų bei Vestfolodo grafystės (Norvegija). Renginį organizavo Kauno miesto savivaldybė, Kauno miesto Švietimo ir ugdymo skyrius bei Ekonomikos mokytojų metodinis būrelis, o nominacijas įsteigė ir renginį rėmė Kauno universitetai, verslo įmonės ir organizacijos.

  Mugę atidarė Kauno meras Andrius Kupčinskas; jis pasveikino susirinkusius renginio dalyvius ir svečius bei pažymėjo jaunimo verslumo ugdymo svarbą miesto ateičiai. Renginio dalyvius taip pat pasveikino Lietuvo Junior Achievement direktorius Justinas Noreika bei buvusi JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Derse.

  Konkursinės dalies metu mokiniai varžėsi dėl 20 nominacijų, tarp kurių šiais metais buvo gausu įmonių įsteigtų specialiųjų prizų: AB „Kauno autobusai“, UAB „UPS Lietuva“, AB „Kauno tiltai“, UAB „Adikopas“; tradiciškai savo nominacijas įsteigė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir universitetai – VU KHF, ISM bei KTU, DnB ir Swedbank bei daugelis kitų įmonių bei organizacijų. Kaip ir kasmet, specialią nominaciją įsteigė ir miesto Tarybos narė Edita Gudišauskienė su vyru Fortūnatu.

  Pagrindinėse nominacijose nugalėtojais tapo: už geriausią logotipą – MMB „Kipers“ (Kauno „Saulės“ gimnazija), už geriausią stendinį pristatymą – MMB „Hangloop“ (Kauno „Saulės“ gimnazija), už geriausią reklamą – MMB „Eventor“ (Kauno „Saulės“ gimnazija), už geriausią verslo kalbą – MMB „Ecosoap“ (LSMU, Kaunas). Geriausia Kauno MMB šiais metais tapo ir buvo apdovanota Kauno mero ir LJA prizu MMB „Ecosoap“ (LSMU, Kaunas).

  Kauno PPA rūmai už geriausią idėją prizais įvertino MMB „InKrauk“.

  Mugės metu mokiniai ir mokytojai dalyvavo ne tik konkursinėje programoje, bet ir tarptautinėje konferencijoje „Bendradarbiavo plėtotė kuriant tarptautines mokinių mokomąsias bendroves“ . Joje pranešimus skaitė partneriai iš Norvegijos, Kauno „Varpo“ gimnazijos mokytojų komanda, Rinkodara.lt vadovas Žilvinas Freighofas bei Kauno „Saulės“ gimnazijos ketvirtokai. Pranešimuose buvo aptartos įvairios temos: nuo istorinės verslų Kauno mieste apžvalgos iki tarptautinio bendradarbiavimo kuriant MMB.
Skip to content