• Naujienos
 • Mokiniai stažuojasi užsienyje

  Mokiniai stažuojasi užsienyje

  Vykdant bendradarbiavimo sutartis tarp VšĮ Kauno mechanikos mokyklos, Alytaus profesinio rengimo centro, Marijampolės profesinio rengimo centro, Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos bei Švietimo mainų paramos fondo 2012 -2013 mokslo metais VšĮ Kauno mechanikos mokykla administravo du mobilumo projektus ir buvo partneriais Alytaus profesinio rengimo centro projekte.

  Leonardo da Vinči programos projektai suteikia galimybę mokiniams ir mokytojams stažuotis, kelti savo kvalifikaciją ir didinti profesines bei bendrąsias kompetencijas Europos Sąjungos mokymo įstaigose ir kitose organizacijose, naudojantis Europos Komisijos lėšomis.

  VšĮ Kauno mechanikos mokyklos parengto projekto Nr. LLP-LdV-IVT-2012-LT-0677 „Automobilių remonto specialybių mokinių tobulinimasis dirbant su diagnostine aparatūra“ dėka 24 automobilių remonto specialybių mokiniai iš partnerinių mokyklų 2 savaites tobulino savo profesinius įgūdžius Stredna otborna polytehnicka škola mokykloje, Zlate Moravce mieste Slovakijoje ir North Glasgow College kolegijoje Glasgo mieste Škotijoje. Šios mokymo įstaigos užsienyje pasirinktos todėl, kad jų mokymo bazės atitinka mūsų mokymo programų įgyvendinimo reikalavimus naujoviškiausių įrengimų pagalba. Jų turimos mokymo bazės yra aprūpintos Bosch, Toyota ir kitų garsių firmų diagnostinėmis įrangomis. Projekto Nr. LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0720 „Automobilių remonto ir metalo apdirbimo specialybių mokytojų profesinių kompetencijų tobulinimas“ dėka 16 mokytojų iš partnerinių mokyklų vieną savaitę kėlė savo kvalifikaciją Stredna otborna polytehnicka škola mokykloje, Zlate Moravce mieste Slovakijoje ir Tech College Aalborg kolegijoje Aalborg mieste Danijoje. Šių mobilumų metu mokytojai tobulino savo profesines kompetencijas automobilių remonte ir metalo apdirbime naudojantis naujausiomis technologijomis, perimdami patirtį iš šių mokymo įstaigų kolegų.

  Būdami partneriais, Alytaus profesinio rengimo centro administruojamame projekte Nr. LLP-LdV-IVT-2012-LT-0679 „Mobilumo praktika – profesinių kompetencijų tobulinimas“, atrinkome 16 automobilių remonto ir elektros įrenginių remonto specialybių mokinių 2 savaičių stažuotėms Land und Forstwirtschaftlicher Betrieb mokymo centre Sirnitz mieste Austrijoje, Brinellgymnasiet mokykloje Nassjo mieste Švedijoje ir Alvit innovation education centre Ostravos mieste Čekijoje. Šis mokinių būrys įgijo profesinės patirties dirbant Austrijos, Čekijos autoservisuose bei Švedijos mokyklos gamybinėje bazėje.

  Stažuočių metu mokiniai įgijo ne tik profesinės patirties, tačiau susipažino su užsienio šalių kultūra, istorija, jaunimo problemomis, darbo atlikimo tvarka, galėjo įsivertinti savo bendrąsias kompetencijas ir palyginti jas su užsienio šalių jaunimo kompetencijomis.

  Mainų vizitų dalyviai birželio 7 dieną susirinko į VšĮ Kauno mechanikos mokykloje vykusią 2012-2013 m.m. Mokymosi visą gyvenimą programos projektų baigiamąją veiklos rezultatų sklaidos konferenciją, kurioje dalyvavo didelis būrys mokinių ir darbuotojų iš Kauno miesto mokyklų. Konferencijos metu vizitų dalyviai pristatė savo veiklas stažuotėse, dalijosi įgytomis patirtimis.

  Kiekvienais mokslo metais išvykstančių stažuotis užsienyje mokinių skaičius didėja, o tai skatina mokinius geriau mokytis anglų kalbos ir pasirinktos specialybės profesinių paslapčių.

  VŠĮ Kauno mechanikos mokyklos projektų vadovas Saulius Mereckas.
Skip to content