• Naujienos
 • „Metrail“ skandale ginami narių interesai

  „Metrail“ skandale ginami narių interesai

  2017 m. gruodžio pabaigoje šimtai įmonių, tarp jų ir grupė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių, iš valstybės sulaukė raginimo susimokėti milijonus taršos mokesčio už 2013–2015 m. esą nesutvarkytas pakuočių atliekas.

  Siekdami nustatyti problemos mastą nariams, rūmai apklausė ir identifikavo 16 įmonių, kurioms gresia antrą kartą susimokėti už tą patį. Sumos yra skirtingos – nuo kelių šimtų iki šimtų tūkstančių eurų. Bendra suma sudarytų daugiau nei 2,5 mln. eurų. Kai kurie nariai, kuriems mokėtina suma netgi nėra reikšminga, nutarė laikytis bendros principinės pozicijos ir nemokėti nepagrįstai reikalaujamo taršos mokesčio.

  Kauno PPA rūmai kreipėsi į Vyriausybę, Aplinkos ministeriją, Vilniaus regiomo aplinkos apsaugos departamentą, pabrėždami, kad įmonės, pasitikėdamos valstybe, sudarė sutartis su licenciją turinčia organizacija VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ ir vykdė savo įsipareigojimus.

  Rūmų atstovai, gindami narių interesus šioje situacijoje, buvo susitikę su ūkio ministru, dalyvavo PTO organizuotame susitikime su įmonių atstovais, dar kartą su nariais aptarė galimus tolesnius taktinius ir strateginius žingsnius. Kauno PPA rūmų atstovas vasario pabaigoje įtrauktas į PTO darbo grupę.

  Rūmų pozicija – mokestis ar žalos atlyginimas turi būti reikalaujamas iš pažeidimus padariusių juridinių ir fizinių asmenų, o ne iš verslo, sumokėjusio jiems už paslaugas. Nariai pasirengę ginti savo interesus teismuose.

  Su Aplinkos ministerija vyksta derybos dėl taikos sutarties. Tačiau ministerijos pozicija kol kas kieta – taikos sutarčiai pagrindo nėra.VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ perspėja, kad jos garantinis fondas yra per mažas kompensuoti įmonėms sumokėtus mokesčius, ir ji bus priversta skelbti bankrotą. PTO sukauptas garantinis fondas sudaro 120 000 eurų, o įmonių mokesčiai siekia 14,8 mln. Eur.

Skip to content