• Naujienos
 • Mėnesinės privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis priklauso nuo minimalios algos

  Mėnesinės privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis priklauso nuo minimalios algos

  Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena apie privalomojo sveikatos draudimo įmokų dydžių pasikeitimus nuo 2014 m. spalio 1 d. ir ragina gyventojus atkreipti dėmesį, į kieno sąskaitą – VMI ar SODROS – kas mėnesį reikia mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas.

  Mėnesio PSD įmoka už atitinkamą mėnesį sumokama iki to mėnesio paskutinės dienos.

  Gyventojai Valstybinei mokesčių inspekcijai (toliau – VMI) moka tokias PSD įmokas:

  • Savarankiškai besidraudžiantys gyventojai už save kas mėnesį moka fiksuotas 9 procentų minimalios mėnesinės algos dydžio privalomojo sveikatos draudimo (toliau –PSD) įmokas. Šiuo metu mėnesinė PSD įmoka yra 93 Lt, o įmokos kodas – 1901. (Nuo 2015-01-01 mėnesinė įmoka – 27 Eur).

  • žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai, kurių žemės ūkio valdos (ūkio) ekonominis dydis už praėjusių metų laikotarpį nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. yra 2 ir mažiau ekonominio dydžio vienetų (toliau – EDV), (nesvarbu, ar tokie gyventojai yra PVM mokėtojai, ar ne) patys už save kas mėnesį moka fiksuotas 3 procentų minimaliosios mėnesinės algos (toliau – MMA) dydžio PSD įmokas. Mėnesinė PSD įmoka – 31 Lt, o įmokos kodas – 1791. (Nuo 2015-01-01 mėnesinė įmoka – 9 Eur).

  • žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai, kurių žemės ūkio valdos (ūkio) ekonominis dydis yra didesnis negu 2 EDV ir kurie nėra PVM mokėtojai, patys už save kas mėnesį moka fiksuotas 9 procentų MMA dydžio PSD įmokas, todėl mėnesinė PSD įmoka yra 93 Lt, o įmokos kodas – 1921. (Nuo 2015-01-01 mėnesinė įmoka – 27 Eur).

  • gyventojai, vykdantys individualią veiklą įsigiję verslo liudijimą, kas mėnesį moka fiksuotas 9 procentų MMA dydžio PSD įmokas, todėl mėnesinė PSD įmoka yra 93 Lt, o įmokos kodas – 1891. (Nuo 2015 -01-01 mėnesinė įmoka – 27 Eur). Atkreipiame dėmesį, kad gyventojai, gaunantys su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusių pajamų, ir gyventojai, kurie yra draudžiami PSD valstybės lėšomis, įsigiję verslo liudijimą, PSD įmokas (kurias turi teisę sumokėti kartą per metus, bet ne vėliau kaip iki kitų metų, einančių po mokestinio laikotarpio, gegužės 1 d.) moka tik už tas kalendorinio mėnesio dienas, kuriomis turi galiojantį verslo liudijimą;

  SVARBU. Kai gyventojas įsigyja verslo liudijimą, kuris yra skirtas nekilnojamojo pagal prigimtį turto nuomai kitiems gyventojams, privalomojo sveikatos draudimo įmokų už šį verslo liudijimą jis mokėti neturi, nes nelaikoma, kad gyventojas vykdo individualią veiklą;

  Kiti gyventojai PSD įmokas moka SODRAI. Daugiau informacijos www.sodra.lt

  VMI siūlo naudotis VMI teikiamomis elektroninėmis paslaugomis ir rekomenduoja prisijungti prie autorizuotų elektroninių paslaugų srities Mano VMI, adresu http://www.vmi.lt/
  , jeigu nesate to padarę. Tapkite Mano VMI vartotojais ir turėsite galimybę įsigyti naują ar pratęsti verslo liudijimą, susigrąžinti mokesčio permoką ar sumokėti mokesčius, įregistruoti / išregistruoti / keisti duomenis apie Lietuvos bei užsienio juridinių asmenų filialus bei atstovybes mokesčių mokėtojų registre, matyti savo skolą / permoką mokesčių apskaitos kortelėje, teikti / gauti reikiamus dokumentus e. būdu, diskutuoti mokesčių klausimais e. forume bei dalyvauti nuotoliniuose mokymuose. Ateityje Mano VMI Jums pasiūlys dar daugiau paslaugų.

Skip to content